پرتال تبیان مهدویت
لینک های اصلی
پرتال تبیان مهدویت

image_pdfimage_print

امام صادق عليه السلام فرمود: «خداوند – تبارك وتعالى – چهارده نور را چهارده هزار سال پيش از آفرينش خلق آفريد كه آنها ارواح ما بودند: محمد و على و فاطمه و حسن و حسين و امامانى از ذريه حسين كه آخرين آنها قايم – عليهم السلام – است كه پس از غيبتى بپاخيزد و دجال را بكشد و زمين را از هرگونه جور و ظلمى پاك گرداند».(179)
در اينجا چند فايده را شايسته است تذكر دهيم:
1 – دجال – عليه اللعنه – ساحر خواهد بود، و دليل بر آن، فرمايش آن حضرت است كه: [مردم خيال مى‌كنند نان است 1]و اينكه مى‌فرمايد: زمين زير پايش نورديده مى‌شود، به خاطر عظمت الاغ (مركب) اوست! و اين كنايه از سرعت سير است.
2 – از اينكه در حديث دجال آمده: چشم راستش مسخ شده…، وجه ناميده شدنش به مسيخ معلوم مى‌شود.
3 – در بعضى از اخبار آمده كه از اصفهان خروج مى‌كند و در اخبار بسيارى آمده كه او از سيستان خروج مى‌نمايد. و مى‌شود اين اخبار را به اين صورت جمع كرد كه مكرر خروج خواهد داشت، چنان‌كه احوال مختلفى دارد.(180)
4 – از رسول اكرم‌صلى الله عليه و آله روايت شده كه فرمود: «هركس ده آيه از سوره كهف را از حفظ بخواند، فتنه دجال به او ضررى نخواهد رساند و هركس تمام سوره را بخواند، داخل بهشت مى‌شود»


  • تاریخ ارسال : ۳ اسفند ۱۳۹۲
  • تعداد بازديد :
  • موضوع : آخر الزمان , حرف «ق» , خروج دجال , مهدی شناسی , مهدی و منحرفین , مهدی وآخرالزمان , مهدی وحکومت مهدوی , مهدی وعصر ظهور , مهدی وگروههای منحرف , مهدی ومدعیان دروغین , ويژگى‌ها و جهاتى كه مايه لزوم دعا براى آن حضرت است‌
  • کلمات کلیدی :