0%
شنبه ، 01 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

زنده شدن افرادي درزمان ظهور امام زمان(ع)

زنده شدن افرادي درزمان ظهور امام زمان(ع)
سؤال:آيا آنان كه در اين جهان نيستند به ديدار امام زمان((عليه السلام)) نايل مي شوند؟ جواب: به طوري كه در روايات آمده است خداوند متعال براي ظهور امام زمان((عليه السلام)) افرادي را زنده مي كند تا هنگام ظهور در ركاب امام زمان((عليه السلام)) باشند و در دعاي عهد از امام صادق((عليه السلام)) روايت شده است كه هر كه چهل روز صبح آن را بخواند از ياوران حضرت قائم((عليه السلام)) باشد و اگر…
سؤال:آيا آنان كه در اين جهان نيستند به ديدار امام زمان((عليه السلام)) نايل مي شوند؟

جواب:

به طوري كه در روايات آمده است خداوند متعال براي ظهور امام زمان((عليه السلام)) افرادي را زنده مي كند تا هنگام ظهور در ركاب امام زمان((عليه السلام)) باشند و در دعاي عهد از امام صادق((عليه السلام)) روايت شده است كه هر كه چهل روز صبح آن را بخواند از ياوران حضرت قائم((عليه السلام)) باشد و اگر پيش از ظهور آن حضرت از دنيا برود خدا او را از قبر بيرون آورد كه در خدمت آن حضرت باشد(1).

و در اين دعا اين جمله آمده است: «اللهم ان حال بيني و بينه الموت الذي جعلته علي عبادك حتماً مقضيافاخرجني من قبري... خدايا اگر ميان من و امام زمان((عليه السلام)) مرگي كه آن را بر بندگانت حتمي قراردادي حايل شد مرا(زنده كن و) از قبر بيرون آور».
بر اين اساس، ممكن است انسان دعا كند ا زخدا بخواهد كه هنگامي كه خداوند آن حضرت را ظاهر مي سازد و او را زنده كند تا در ركاب امام زمان((عليه السلام)) باشد.

(بخش پاسخ به سؤالات )

ـــــــــــــــــــــ
1 - مفاتيح الجنان، ص 701.

ـ33ـ
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی ورجعت
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد زنده شدن افرادي درزمان ظهور امام زمان(ع) .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم