پرتال تبیان مهدویت
لینک های اصلی
پرتال تبیان مهدویت
image_pdfimage_print

سرزمينهاي دوردست

آنگونه که از احاديث بر مي آيد، يکي از اقامتگاههاي حضرت قائم (عج) «سرزمينهاي دور دست» است. لازم به توضيح نيست که سرزمينهاي دور دست نام مکان مشخّص و اسم خاصّ نمي باشد. در توقيع شريفي که در سال 410 هـ ق از ناحيه ي مقدّسه ي آن حضرت به افتخار «شيخ مفيد» صادر شده است و با خطّ شريف حضرت حجّت (عج) شرف تحرير يافته، چنين آمده است:


جزيره خضرا و مثلث برمودا

اخيراً برخي از نويسندگان تلاش دارند جزيره خضرا را با مثلث برمودا تطبيق دهند؛ غافل از اينکه: 1. وجود مثلث برمودا بر فرض صحّت آن، نمي تواند دليل بر درستي داستان جزيره خضرا و وجود آن باشد. 2 در حکايت جزيره خضرا بيان شده بود که کشتي هاي دشمنان امام زمان عليه السلام، وقتي داخل آب هاي سفيد اطراف جزيره مي شوند، نابود مي گردند؛ ولي عده زيادي به مثلث برمودا رفته اند و به سلامت بازگشته اند و عده […]


مهدويت64

سؤال:امام زمان(عج) بر اساس احاديث، در كجا زندگي مي كند؟ جواب: دربارةمكان و محل زندگي امام مهدي(عج) در دورة غيبت صغري و كبري، روايات با صراحت سخن نگفته اند و از دلالت ضمني و فحوايي هم نمي توان نتيجه گيري مشخصي نمود، بلكه فحواي روايات گوناگون و گاه با يك ديگر مخالف اشت. بدين شرح:


مهدويت63

سؤال:چگونه عشق به امام زمان(ع) و اولياي خدا را به دور از ريا در زندگيم اثر دهم و رضايت خاطر آنان را جلب نمايم؟ جواب: خواهر گرامي! از اين كه مجددا با ما مكاتبه كرديد و اعتماد نموديد، تقدير ميكنيم. نوشتهايد: حقيقتا كه مشكلات مرا با راهنمايي به جا و به موقع حل نموديد. خداوند را بسيار شكر و سپاس ميگزاريم كه توفيق خدمت گزاري و حل مشكلات بندگانش را به ما عنايت فرمود:


امام زمان (ع) و جزيره خضراء

سؤال:1-آيا حقيقت دارد كه امام زمان «عج» در منطقه اي به نام« خضراء» در حوالي «مثلث برمودا » زندگي مي كنند و اتفاقاتي در آنجا مي افتد و افراديكه ميخواهند آنجا را ببيندند ، دچار حوادثي مي شوند. به چه صورت است؟ جواب: ج1- در مورد جزيزه خضراء در مجموع دونظر مختلف وجود دارد. •برخيآن را صحيح و معتبر و قابل استناد مي دانند. • بعضي ديگر آن را مجعول و شبيه به افسانه مي دانند و مي گويند ،استناد […]


مهدويت61

سؤال:منظور از مثلث برمودا چيست؟ مي گويند اين مثلث در اقيانوس اطلس قرار دارد و هيچ كس مگر افرادي خاص اجازه ورود به اين محدوده را ندارند و اين جزيره محل زندگي امام زمان و فرزندانش است. آيا اين سخن درست است؟ جواب: مثلث برمودا منطقهاي است در شرق آمريكاي مركزي در اقيانوس اطلس شمالي كه چندين كشور مانند كوبا، هاوايي و دهها جزيره ديگر در آن قرار دارند. اين مطنقه داراي آثار و جاذبههاي متعددي است. از ويژگيهاي اين […]


جايگاه امام زمان(ع)-مثلث برمودا

سؤال:آيا اين مطلب صحيح است كه مثلث برمودا همان جايگاه امام زمان(عج)مي باشد؟ جواب: اين ديدگاه مورد قبول نيست و توسط برخي از علماء مورد نقد قرار گرفته است. رجوع كنيد به: جزيره خضراء، افسانه يا واقعيت و… .


سكونت امام زمان(ع)-جزيره برمودا

سؤال:آيا امام زمان(عج) در جزيره ء برمودا سكونت دارند؟ جواب: خير، كسي از محل زندگاني حضرت مطلع نيست و سكونت امام زمان(عج) در آن مكان افسانه اي بيش نيست.


مثلث برمودا

سؤال:چه رازهايي در مثلث برمودا نهفته است؟ جواب: در مثلث برمودا نه جاذبه اي قوي وجود دارد و نه نقاط اسرارآميز و ناشناخته؛ مثلث برمودا منطقه اي است در شرق آمريكاي مركزي كه چندين كشور مانند: كوبا، هاوايي و دهها جزيره ديگر در آن قرار دارد.