0%
پنجشنبه ، 06 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

العبقري الحسان في احوال مولانا صاحب الزمان

العبقري الحسان في احوال مولانا صاحب الزمان
يکي از کتاب هاي مفصّل درباره حضرت مهدي عليه السلام، عبقري الحسان است که به وسيله علي اکبر نهاوندي در دو مجلد بزرگ به رشته تحرير در آمده است اين مجموعه درباره زندگي ظاهري، غيبت و ظهور حضرت ولي عصرعليه السلام و حکايات ملاقات کنندگان و رفع شبهات وارد شده درباره مهدويّت است. نگارنده، کتاب را در پنج بخش عظيم تنظيم کرده و براي هر کدام نام خاصي گذاشته است.…
يکي از کتاب هاي مفصّل درباره حضرت مهدي عليه السلام، عبقري الحسان است که به وسيله علي اکبر نهاوندي در دو مجلد بزرگ به رشته تحرير در آمده است اين مجموعه درباره زندگي ظاهري، غيبت و ظهور حضرت ولي عصرعليه السلام و حکايات ملاقات کنندگان و رفع شبهات وارد شده درباره مهدويّت است. نگارنده، کتاب را در پنج بخش عظيم تنظيم کرده و براي هر کدام نام خاصي گذاشته است.

نخست آيات قرآن و بشارت هاي کتاب هاي آسماني درباره ظهور آخرين حجّت خداوند و تشکيل حکومت واحد جهاني را مطرح و به بعضي از سخنان کاهنان و ساحران پيشين و نيز سخنان ارزنده معصومين عليهم السلام استناد کرده است. سپس ولادت حضرت مهدي عليه السلام و کرامات وي و همچنين گواهي 45 تن از بزرگان دانشمندان اهل سنّت را - که به ولادت آن حضرت و حضور بالفعل ايشان معتقدند - ذکر کرده است.

در فصل بعد به پرسش ها و شبهات وارده درباره آن حضرت؛ همانند راز طول عمر، فلسفه و علل غيبت پاسخ داده و به ذکر تاريخ غيبت هاي بسياري از پيامبران پيشين پرداخته است.

در ادامه نام و ياد و خاطره جمع کثيري از کساني را که مشرَّف به حضور آن حضرت شده اند - به استناد برخي منابع - متذکر شده است. در پايان نشانه هاي ظهور و قيام امام عليه السلام و مباحث کلامي مربوط به رجعت امامان را به استناد به احاديث و آيات قرآني بيان کرده است.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
کتاب های مهدوی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد العبقري الحسان في احوال مولانا صاحب الزمان .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم