0%
شنبه ، 01 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

شرط قیام حضرت مهدی موعود (عج)

شرط قیام حضرت مهدی موعود (عج)
حجت الاسلام «حسن ملایی»، مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت :
کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد حضرت  امام مهدی(عج) نیز چنین است کما اینکه: امام صادق (ع) فرمود: عباد بن كثير(عابد مکه) به هنگام جوانى با (جدم) على بن الحسين (امام سجاد (ع))در راه مكه مواجه شد و گفت: اى علی بن حسین! جهاد را با…
حجت الاسلام «حسن ملایی»، مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت :
کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد حضرت  امام مهدی(عج) نیز چنین است کما اینکه: امام صادق (ع) فرمود: عباد بن كثير(عابد مکه) به هنگام جوانى با (جدم) على بن الحسين (امام سجاد (ع))در راه مكه مواجه شد و گفت: اى علی بن حسین! جهاد را با مشكلاتش وانهاده‌اى و به حج و عمره بى‌خطر، پرداخته‌اى؟ با آنكه قرآن مجيد مى فرمايد: «خداوند جان و مال مؤمنان را در برابر بهشت جاودان خريدار است به شرطى كه در راه خدا پيكار كنند: بكشند و كشته شوند. بهشت جاودان حقى است كه در تورات و انجيل و قرآن براى شهيدان معين شده است، و چه كسى بهتر از خدا به وعده خود وفا خواهد كرد؟ بشارت باد شما را با اين سودا و اين همان رستگارى بزرگ است».(توبه/112)

حضرت امام سجاد (ع) فرمود: «آیه را تمام کن(ادامه آن را بخوان)».

سپس فرمود: «آنان كه به سوى حق توبه می‌کنند. خدا را عبادت می كنند و به ستايش او مى‌پردازند، روزها روزه مى‌دارند و شبها در نمازند. به نيكي‌ها امر مى‌کنند و از بدي‌ها نهی مى‌كنند و  حدود الهى را نگهبانند. اى رسول گرامى به اين مؤمنان بشارت ده كه بهشت جاودان در انتظار آنان است».(توبه/113)

 چون عباد بصرى از تلاوت اين آيه فارغ شد،  حضرت على بن الحسين (ع) به او فرمود: «إذا رأينا هؤلاء الذين هذه صفتهم. فالجهاد معهم أفضل من الحج؛ هر گاه ما چنين مؤمنانى كه قرآن، وصف می‌کند، یافتیم، جهاد همراه ایشان را از حج خانه خدا برتر و بالاتر مى‌شماريم.»
تاریخ و ساعت انتشار :
06:21:25 ~~~ 1400/10/01
دسته بندی :
مهدی و قیام
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد شرط قیام حضرت مهدی موعود (عج) .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم