0%
شنبه ، 01 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

اجابت دعاى ما به بركت آن حضرت عليه السلام‌

اجابت دعاى ما به بركت آن حضرت عليه السلام‌
از جمله نعمت‌هاى بزرگ خداوند متعال بر ما اين است كه به ما اجازه داده تا او را بخوانيم و دعا كنيم. چون تمام نعمت‌هاى الهى به بركت وجود امام زمانمان به ما مى‌رسد و پر واضح است كه اجابت دعا از بهترين نعمت‌هاست، زيرا به وسيله اين نعمت به نعمت‌هاى ديگر دست مى‌يابيم، اهميت حق مولايمان امام زمان عليه السلام بر ما روشن مى‌شود، پس بر ما واجب است…
از جمله نعمت‌هاى بزرگ خداوند متعال بر ما اين است كه به ما اجازه داده تا او را بخوانيم و دعا كنيم. چون تمام نعمت‌هاى الهى به بركت وجود امام زمانمان به ما مى‌رسد و پر واضح است كه اجابت دعا از بهترين نعمت‌هاست، زيرا به وسيله اين نعمت به نعمت‌هاى ديگر دست مى‌يابيم، اهميت حق مولايمان امام زمان عليه السلام بر ما روشن مى‌شود، پس بر ما واجب است كه با دعا و يا كارهاى ديگر جبران اين لطف را بنماييم.
امام باقر عليه السلام فرموده كه رسول خداصلى الله عليه وآله به امير المومنين‌عليه السلام فرمود: آنچه بر تو ديكته مى‌كنم بنويس. على عليه السلام عرضه داشت: اى پيامبر خدا! آيا مى‌ترسى فراموش كنم؟ فرمود: نمى‌ترسم فراموش كنى، من از خداوند خواسته‌ام كه تو را حفظ كند و فراموشت ننمايد، ولى براى شريكانت بنويس. عرضه داشت: شركاى من كيانند؟ فرمود: «امامان از فرزندان تو كه خداوند به سبب آنان بر امت من باران مى‌فرستد و به سبب آنان دعاى ايشان را مستجاب مى‌كند و به سبب آنان بلا را از آنها دور مى‌سازد و به سبب آنان رحمت از آسمان نازل مى‌شود و اين نخستين آنان است - به امام حسن‌عليه السلام اشاره كرد - سپس به امام حسين‌عليه السلام اشاره كرد و فرمود: امامان از فرزندان تواند».(34)
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:49 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی وادعیه وزیارات
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد اجابت دعاى ما به بركت آن حضرت عليه السلام‌ .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم