0%
پنجشنبه ، 13 بهمن 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

طول عمر قائم

طول عمر قائم
اين سؤال در طول تاريخ از زمان مرحوم شيخ صدوق به بعد مطرح بوده که، چگونه ممکن است،حضرت مهدي آنقدر يا بيشتر عمر کند؟ از نظر علمي، برخي زيست شناسان مي گويند: «انسان بايد 300 سال عمر کند، اينکه انسان 70 يا 80 سال عمر مي کند، براي آن است که عضوي از او فرسوده مي شود و به عضوهاي ديگر سرايت مي کند». و از آزمايشاتي که دانشمندان، روي…
اين سؤال در طول تاريخ از زمان مرحوم شيخ صدوق به بعد مطرح بوده که، چگونه ممکن است،حضرت مهدي آنقدر يا بيشتر عمر کند؟

از نظر علمي، برخي زيست شناسان مي گويند: «انسان بايد 300 سال عمر کند، اينکه انسان 70 يا 80 سال عمر مي کند، براي آن است که عضوي از او فرسوده مي شود و به عضوهاي ديگر سرايت مي کند».

و از آزمايشاتي که دانشمندان، روي حشرات و سلّولها و گياهان کرده اند نشان مي دهد که گاهي عمر آنها را به صدها و بلکه به هزارها برابر رسانده اند.


امّا از نظر دين، در روايات مذهبي مي خوانيم که حضرت ادريس عليه السّلام، حضرت الياس عليه السّلام، حضرت خضر عليه السّلام و حضرت عيسي عليه السّلام هنوز زنده اند و در قرآن مي خوانيم که: نوح در ميان قوم 950 سال درنگ کرد.

بنابراين چه مانعي دارد که خداوند تمام علل پيري و فرسودگي را به امام زمانش آموخته باشد و با بکار گرفتن آن، عمر را بسيار کند. («حضرت مهدي (عج)،فروغ...»، ص82 به بعد)
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
اوصاف و خصائص مهدی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد طول عمر قائم .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم