0%
جمعه ، 12 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

سيصد و سيزده نفر

سيصد و سيزده نفر
در همه جا معروف است و در کتابهاي مربوط به امام زمان (عج) نوشته شده که هنگام ظهور آن حضرت، 313 نفر ياران مخصوص ايشان به او مي پيوندند و همچون کوه در برابر حوادث ايستادگي کرده و همراه امام (عج) هستند. اصل حديث متواتر است و نبايد شکّي در صدور حديث مذکور از جانب معصومين عليهم السلام نمود. و امّا چند نکته: 1- آنان در «ذي طوبي» به امام…
در همه جا معروف است و در کتابهاي مربوط به امام زمان (عج) نوشته شده که هنگام ظهور آن حضرت، 313 نفر ياران مخصوص ايشان به او مي پيوندند و همچون کوه در برابر حوادث ايستادگي کرده و همراه امام (عج) هستند. اصل حديث متواتر است و نبايد شکّي در صدور حديث مذکور از جانب معصومين عليهم السلام نمود.

و امّا چند نکته:


1- آنان در «ذي طوبي» به امام زمان (عج) مي پيوندند. («بحارالانوار»، ج 52، ص 304)

2- آنان از اطراف جهان و دورترين نقاط جمع شده و به امام قائم (عج) پيوسته اند. در اين باره امام باقر عليه السلام فرموده است: «خداوند براي حضرت قائم (عج) - از دورترين شهرها، به تعداد جنگاوران جنگ بدر، 313 مرد را جمع مي کند». (همان مدرک، ص 310)

3- هنگام ظهور، نخستين کساني که پس از جبرئيل امين با امام قائم (عج) بيعت مي کنند، همين 313 نفرند، چنانکه اين مطلب را امام باقر عليه السلام در ضمن حديثي فرمودند. («حضرت مهدي (عج)، فروغ...»، ص 223)

4- اين افراد در روايات شبيه به 313 نفر مسلمانان شجاع و سلحشوري شده اند که در جنگ بدر، نخستين شکست بزرگ را بر کفّار و دشمنان اسلام وارد آورند. به علاوه، اينان پرچمداران روي زمين، و حاکمان خدا بر مردم در سراسر زمين مي باشد. (همان مدرک. ص 224) و...

طبق فرموده ي «سيّد شمس الدين محمّد»، 300 نفر آنها در حال حاضر در جزيره ي خضراء به سر مي برند و فقط 13 نفر مانده است که تعداد ياران حضرت ولي عصر (عج) کامل شود. («جزيره ي خضراء»، ص 177)

در کتاب «المحَجَّة...» در ضمن روايتي از امام صادق عليه السلام نام تمام سيصد و سيزده نفر و قبيله و شهر آنان ذکر شده است.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی یاوران
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد سيصد و سيزده نفر .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم