0%
جمعه ، 12 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

سرداب سامرا

سرداب سامرا
بيشتر خانه ها در مناطق گرمسير عراق از گذشته سرداب (زيرزمين) داشت تا ساکنان خانه، از شدت گرماي تابستان در امان باشند. [1] خانه حضرت عسکري عليه السلام در سامرا نيز داراي سرداب بود. اين سرداب محل زندگي و عبادت امام هادي عليه السلام، امام حسن عسکري عليه السلام و حضرت بقيةاللّه عليه السلام بود و اغلب ديدارها با حضرت ولي عصر در عهد پدر، در همين منزل و در…
بيشتر خانه ها در مناطق گرمسير عراق از گذشته سرداب (زيرزمين) داشت تا ساکنان خانه، از شدت گرماي تابستان در امان باشند. [1] خانه حضرت عسکري عليه السلام در سامرا نيز داراي سرداب بود.

اين سرداب محل زندگي و عبادت امام هادي عليه السلام، امام حسن عسکري عليه السلام و حضرت بقيةاللّه عليه السلام بود و اغلب ديدارها با حضرت ولي عصر در عهد پدر، در همين منزل و در همين سرداب صورت مي گرفت.

به همين جهت شيعياني که پس از رحلت امام حسن عسکري عليه السلام، براي زيارت قبر آن امام و پدر بزرگوارشان وارد سامرا مي شدند، بعد از زيارت قبر آن بزرگوار، در محل عبادت سه امام بزرگوار نماز مي خواندند و آنجا را زيارت مي کردند.

اما متأسفانه برخي از دشمنان متعصب با نسبت دادن تهمت هاي ناروا، خواسته اند از اين موضوع بهره برداري هاي نادرست کنند! آنان به شيعه تاخته و معتقدان به غيبت حضرت مهدي عليه السلام را به استهزا گرفته اند با اينکه مي دانند حتي يک نفر شيعه راستين را نخواهند يافت که معتقد باشد حضرت مهدي عليه السلام در سرداب پنهان گرديده و يا در سرداب سکونت و اقامت گزيده است!

زائران، تنها از آن جهت به اين مکان مقدس احترام مي گذارند که محل سکونت، زندگي، عبادت، نيايش و تلاوت انسان هاي کامل بوده است، با اين بيان، آنجا مکان مقدس و خانه پربرکتي است که خداوند اجازه داده است چنين مکاني، رفعت مقام يابد و در آنجا نام خدا به عظمت برده شود. به همين جهت مسلمانان پيرو مذهب خاندان وحي و رسالت، در آنجا نماز مي خوانند و بر پيامبر و خاندانش عليهم السلام درود مي فرستند و آنجا را زيارت مي کنند و کسي بر اين عقيده نيست که امام مهدي عليه السلام در آن سرداب سکونت دارد يا اينکه از آنجا ظهور خواهد کرد!
پاورقي
[1] مجمع البحرين، ج 1، ص 467.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی و اماکن
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد سرداب سامرا .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم