0%
شنبه ، 20 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

دين در آخرالزمان

دين در آخرالزمان
عوامل فراواني روزبه روز حقيقت تابناک دين را در هاله اي از ابهام فرو مي برند. از اين رو همواره دين رو به کم رنگ شدن در جوامع مي رود و خرافات و انحرافات فراواني، گريبان گير آن مي شود؛ به صورتي که وقتي حضرت مهدي عليه السلام قيام نمود، غبار از چهره دين بر مي گيرد. همگي گمان مي کنند اين دين جديدي است که آن حضرت ارائه مي…
عوامل فراواني روزبه روز حقيقت تابناک دين را در هاله اي از ابهام فرو مي برند. از اين رو همواره دين رو به کم رنگ شدن در جوامع مي رود و خرافات و انحرافات فراواني، گريبان گير آن مي شود؛ به صورتي که وقتي حضرت مهدي عليه السلام قيام نمود، غبار از چهره دين بر مي گيرد. همگي گمان مي کنند اين دين جديدي است که آن حضرت ارائه مي فرمايد.

اميرمؤمنان علي عليه السلام اين حقيقت را اين گونه بيان فرموده است: «اَيُّها النَّاسُ! سَيَأتِي عَلَيْکُم زَمانٌ يُکْفَأُ فِيهِ الاِسْلامُ کَما يُکْفَأُ الاِناءُ بِمَا فِيهِ» [1] ؛ «اي مردم! به زودي زماني بر شما خواهد رسيد که اسلام چونان ظرف واژگون شده، آنچه در آن است ريخته مي شود».

رسول گرامي اسلام صلي الله عليه وآله نيز مي فرمايد: «سَيَأتِي عَلَي اُمَّتي زَمانٌ لايَبقَي مِنَ القُرآنِ اِلاَّ رَسْمُهُ وَمِنَ الاِسْلامِ اِلاَّ اِسْمُهُ... مَساجِدُهُمْ عَامِرَةٌ وَهِيَ خَرابٌ مِنَ الهُدَي...»؛ [2] «بر امت من زماني پيش مي آيد که از قرآن جز نقش آن و از اسلام جز نام آن باقي نماند [به ظاهر] مسلمان ناميده مي شوند؛ در حالي که بيش از همه مردمان از آن دورند! مساجدشان آباد است؛ ولي از هدايت خالي است.»
پاورقي
[1] نهج البلاغه، خطبه 103.

[2] شيخ صدوق، ثواب الاعمال، ص 253.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
دین در اخرالزمان
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد دين در آخرالزمان .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم