0%
جمعه ، 04 فروردین 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

دادگستر جهان

دادگستر جهان
کتاب «دادگستر جهان» نوشته آيت اللّه ابراهيم اميني، در 344 صفحه رقعي منتشر شده است. نويسنده کتاب علت تأليف آن را رخنه شبهات در اعتقادات جوانان و دانش آموختگان مي داند که از سوي نويسندگان، پاسخي مناسب و شايسته نگرفته اند. از اين رو ايشان تصميم مي گيرند که چنين کتابي تأليف کنند و در سال 1346 توفيق يافتند کتاب را منتشر سازند. اين کتاب تا کنون قريب بيست بار…
کتاب «دادگستر جهان» نوشته آيت اللّه ابراهيم اميني، در 344 صفحه رقعي منتشر شده است. نويسنده کتاب علت تأليف آن را رخنه شبهات در اعتقادات جوانان و دانش آموختگان مي داند که از سوي نويسندگان، پاسخي مناسب و شايسته نگرفته اند. از اين رو ايشان تصميم مي گيرند که چنين کتابي تأليف کنند و در سال 1346 توفيق يافتند کتاب را منتشر سازند. اين کتاب تا کنون قريب بيست بار تجديد چاپ شده و به برخي از زبان ها نيز ترجمه شده است.

اين کتاب که عمدتاً به صورت پرسش و پاسخ، بين برخي از فرهيختگان تنظيم شده، و با استفاده از روايات معصومين عليهم السلام مطالب ارزنده اي براي استفاده عموم - بويژه جوانان - ارائه کرده است.

نويسنده در دوازده فصل، با استناد به يافته هاي عقلي و نقلي محدثان، مفسران و مورخان اماميّه و عامّه و نيز دستاوردهاي علوم تجربي، به تشکيک هاي گوناگون درباره مهدويّت پاسخ داده است. طرح مباحث به شيوه مناظره بوده که بر جذابيت کتاب افزوده است. مؤلف، آغاز عقيده به مهدويّت را از زمان پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله مي داند و شخصيت و نسب امام را بررسي مي کند و ادعاي مهدي بودن محمد حنفيه، اعتقاد زيديه به مهدويّت محمدبن عبداللّه بن حسن، باور واقفيه به عروج امام صادق عليه السلام را رد مي کند و به رد اين نکته - که منشأ مهدويّت از تعاليم يهود و زرتشتي است و عبداللّه بن سبا در ايجاد اين باور نقش داشته مي پردازد.

عالم غيب و امام عصرعليه السلام، امامت کودک پنج ساله، فلسفه طولاني شدن غيبت، مهدي در کتب اهل سنّت، نشانه ها و شرايط ظهور، ياوران حضرت مهدي عليه السلام، و احاديث، منابع، تأليفات و اقوال بزرگان اهل سنّت از مباحث مهم دادگستر جهان است.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
کتاب های مهدوی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد دادگستر جهان .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم