0%
جمعه ، 12 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

پيشرفت علم و قيام قائم

پيشرفت علم و قيام قائم
در زمان حکومت حضرت ولي عصر (عج)، پيشرفت صنعتي همچنان ادامه مي يابد و اگر صنايع به صورت عوامل تخريبي و ويرانگر در آيند، اسلام و حکومت قائم (عج) شديداً با آن مخالفت مي کند. حکومت صاحب الزّمان (عج) مؤيّد پيشرفتهاي همه جانبه صنعتي است که در خدمت بشر و عدالت و امنيّت و آسايش و آزادي به کار مي رود. امام صادق عليه السلام در رابطه با اوج پيشرفت…
در زمان حکومت حضرت ولي عصر (عج)، پيشرفت صنعتي همچنان ادامه مي يابد و اگر صنايع به صورت عوامل تخريبي و ويرانگر در آيند، اسلام و حکومت قائم (عج) شديداً با آن مخالفت مي کند.

حکومت صاحب الزّمان (عج) مؤيّد پيشرفتهاي همه جانبه صنعتي است که در خدمت بشر و عدالت و امنيّت و آسايش و آزادي به کار مي رود.

امام صادق عليه السلام در رابطه با اوج پيشرفت در آن زمان، فرمود: «در عصر قائم (عج)، مؤمني که در شرق جهان است برادرش را که در غرب جهان است مي بيند، و به عکس مؤمني که در غرب جهان است برادرش را که در شرق جهان است، مي بيند». («بحارالانوار»، ج 52، ص 393)

همچنين در جاي ديگر مي فرمايند: «علم بيست و هفت حرف است، آنچه تا به امروز پيامبران آورده اند، دو حرف بيش نبوده و مردم تا امروز غير از اين دو حرف بقيّه ي آن را نشناخته اند. پس هر گاه قائم ما (عج) خروج کند، بيست و پنج حرف ديگر را بيرون مي آورد و آنها را در ميان مردم پراکنده مي کند و دو حرف ديگر را به آنها ضميمه کرده و بدين ترتيب بيست و هفت حرف را منتشر مي نمايد». («منتهي الآمال»، باب 14، فصل 2، ويژگي 38)
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی وحکومت مهدوی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد پيشرفت علم و قيام قائم .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم