0%
جمعه ، 04 فروردین 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

اهل سنت و انتظار

اهل سنت و انتظار
انسان مسلمان که به قرآن کريم معتقد است، و آن را، کتاب خدا مي داند، و به پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلّم معتقد است و او را پيام آور و وحي مي داند، و تعاليم او را تعاليم الهي مي شناسد، بايد به «مهدي (عج)» و «انتظار» معتقد باشد، و به «آداب انتظار» عمل کند و خويشتن را براي چنان ظهور عظيم، آماده سازد. توجّه و…
انسان مسلمان که به قرآن کريم معتقد است، و آن را، کتاب خدا مي داند، و به پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلّم معتقد است و او را پيام آور و وحي مي داند، و تعاليم او را تعاليم الهي مي شناسد، بايد به «مهدي (عج)» و «انتظار» معتقد باشد، و به «آداب انتظار» عمل کند و خويشتن را براي چنان ظهور عظيم، آماده سازد.

توجّه و تأمّل در اين همه حديث نبوي و اقوال صحابه و تابعين و اين همه راوي و سند و کتاب و تأليف و قول و تصريح و اين همه محتواي غني و مسلّم قرآن کريم، ايجاب مي کند، که سراسر جهان تسنّن، از وجود اين وليّ بزرگ الهي غافل نمانند، و همه ي آنان، از هر مذهب و در همه کشور داراي اين جهان بيني اسلامي، يعني: اعتقاد به ظهور قائم (عج)، براي نابود کردن ظلم جهان، باشند و مانند شيعه، توجّهات و توسّلاتي نيز به ساحت اعلاي آن امام، داشته باشند.

علماي بزرگ اهل سنّت، در زمينه ي مهدويّت کتابهاي خاصّ نوشته و منتشر کرده اند و برخي در کتابهايشان، بخشي را به اين موضوع عظيم اختصاص داده اند، که اين خود بيانگر اهميّت انتظار در بين اهل سنّت است. («خورشيد مغرب»، ص 85)
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
از نگاه اهل سنت
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد اهل سنت و انتظار .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم