0%
سه شنبه ، 16 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

انتظار ويرانگر

انتظار ويرانگر
انتظار ويرانگر، فلج کننده و باز دارنده - که در واقع نوعي «اباحي گري» است - همواره مورد مذمت و سرزنش قرار گرفته است. اين نوع انتظار حاصل برداشتِ قشريِ مردم، از مهدويّت و قيام و انقلاب مهدي موعودعليه السلام است که صرفاً ماهيت آن را انفجاري مي دانند که فقط و فقط از گسترش و اشاعه و رواج ظلم ها، تبعيض ها، اختناق ها، حق کشي ها و تباهي…
انتظار ويرانگر، فلج کننده و باز دارنده - که در واقع نوعي «اباحي گري» است - همواره مورد مذمت و سرزنش قرار گرفته است.

اين نوع انتظار حاصل برداشتِ قشريِ مردم، از مهدويّت و قيام و انقلاب مهدي موعودعليه السلام است که صرفاً ماهيت آن را انفجاري مي دانند که فقط و فقط از گسترش و اشاعه و رواج ظلم ها، تبعيض ها، اختناق ها، حق کشي ها و تباهي ها ناشي مي شود.

نوعي سامان يافتن است که معلول پريشان شدن است. آن گاه که حق و حقيقت طرفداري نداشته باشد، باطل، يکّه تازِ ميدان گردد و جز نيروي باطل نيرويي حکومت نکند و فرد صالحي در جهان يافت نشود؛ اين انفجار رخ مي دهد و دست غيب براي نجات حقيقت - نه اهل حقيقت زيرا حقيقت طرفداري ندارد - از آستين بيرون مي آيد. بنابراين هر اصلاحي محکوم است؛ زيرا هر اصلاح يک نقطه روشن است و تا در صحنه اجتماع، نقطه روشني هست دست غيب ظاهر نمي شود!

بر عکس، هر گناه، فساد، ظلم، تبعيض، حق کشي و هر پليدي به حکم اينکه مقدمه صلاح کلي است و انفجار را قريب الوقوع مي کند، روا است؛ زيرا [هدف وسيله هاي نامشروع را مشروع مي کند]. پس بهترين کمک به تسريع در ظهور و بهترين شکل انتظار، ترويج و اشاعه فساد است!

اين نوع برداشت از ظهور و قيام مهدي موعودعليه السلام و اين نوع انتظار فرج - که منجر به نوعي تعطيل در حدود و مقررات اسلامي مي شود و نوعي «اباحي گري» بايد شمرده شود - به هيچ وجه با موازين اسلامي و قرآني وفق نمي دهد. [1] .

بنابراين نکته مهم و اساسي اين است که منتظر واقعي، براي چنان برنامه مهمي، هرگز نمي تواند نقش تماشاچي را داشته باشد؛ بلکه بايد از هم اکنون حتماً در صف انقلابيون قرار گيرد؛ چرا که ايمان به نتايج و عاقبت اين تحوّل بزرگ، هرگز به او اجازه نمي دهد که در صف مخالفان باشد و قرار گرفتن در صف موافقان نيز محتاج به داشتن «اعمال پاک» و «روحي پاکتر» و برخورداري از «شهامت» و «آگاهي» کافي است.

سپاهي که درانتظارجهادآزادي بخش به سر مي برد، حتماً به حالت آماده باش کامل در مي آيد و سلاحي را به دست مي گيرد که براي چنين ميدان نبردي شايسته است.

سنگرهاي لازم را مي سازد و آمادگي رزمي افراد خود را بالا مي برد. روحيه افراد خود را تقويت مي کند و شعله عشق و شوق براي چنين مبارزه اي را در دل فرد فرد سربازانش زنده نگه مي دارد. ارتشي که داراي چنين آمادگي اي نيست، هرگز در انتظار به سر نمي برد و اگر بگويد، دروغ گفته است:

انتظار يک «مصلح جهاني» به معناي آماده باش کامل فکري، اخلاقي، مادي و معنوي براي اصلاح همه جهان است. اصلاح تمام روي زمين وپايان دادن به همه مظالم و نابساماني ها، شوخي نيست و نمي تواند کار ساده اي باشد. آماده باش براي چنين هدف بزرگي، بايد متناسب با آن باشد؛ يعني، بايد به وسعت و عمق آن باشد.

بي گمان تحقق چنين انقلابي، مرداني بسيار بزرگ، مصمم، نيرومند، شکست ناپذير، فوق العاده پاک، بلند نظر، کاملاً آماده و داراي بينش عميق را نيازمند است.

افزون بر آن منتظران راستين وظيفه دارند مراقب حال يکديگر نيز باشند و علاوه بر اصلاح خويش، در اصلاح ديگران نيز بکوشند؛ زيرا برنامه عظيم و سنگين - که انتظارش را مي کشند - يک برنامه فردي نيست.

برنامه اي است که تمام عناصر انقلاب، بايد در آن شرکت جويند، بايد کار به صورت دسته جمعي و همگاني باشد. کوشش ها و تلاش ها بايد هماهنگ گردد و عمق و وسعت اين هماهنگي، بايد به عظمت همان برنامه انقلاب جهاني باشد که انتظار آن را دارند. [2] .
پاورقي
[1] همان، ص 54.

[2] ر.ک: تفسير نمونه، ج 7، صص384 - 387.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی وانتظار
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد انتظار ويرانگر .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم