0%
پنجشنبه ، 03 فروردین 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

القاي ترس در دل دشمنان

القاي ترس در دل دشمنان
خداي جهان آفرين در قيام جهاني حضرت مهدي عليه السلام، ترس و دلهره را بر قلب کافران و مشرکان و ستمگران حق ستيز خواهد افکند و آنان قدرت تصميم گيري و مخالفت را از دست خواهند داد. البته اين القاي ترس قبلاً نيز در زمان پيامبران وجود داشته است. قرآن شريف در آيات فراواني به آن اشاره کرده است؛ از جمله مي فرمايد: «سَنُلقِي فِي قُلُوبِ الَّذيِنَ کَفَروُا الرُّعْبَ...» [1]…
خداي جهان آفرين در قيام جهاني حضرت مهدي عليه السلام، ترس و دلهره را بر قلب کافران و مشرکان و ستمگران حق ستيز خواهد افکند و آنان قدرت تصميم گيري و مخالفت را از دست خواهند داد. البته اين القاي ترس قبلاً نيز در زمان پيامبران وجود داشته است. قرآن شريف در آيات فراواني به آن اشاره کرده است؛ از جمله مي فرمايد: «سَنُلقِي فِي قُلُوبِ الَّذيِنَ کَفَروُا الرُّعْبَ...» [1] ؛ «ما در دل هاي کساني که کفر ورزيدند بيم و هراس خواهيم افکند».
بر اساس اين باور، هيچ مانعي ندارد که يکي از امدادهاي غيبي خداوند براي حضرت مهدي عليه السلام رعب و ترس باشد که خداوند در دل دشمنان مي اندازد؛ همان گونه که در روايات بسياري بدان تصريح شده است. امام باقرعليه السلام در اين باره فرمود: «القائِمُ مِنّا مَنصُورٌ بِالرُّعْبِ» [2] ؛ «قائم ما منصور به رعب (ياري شده با القاي ترس در دل دشمنان او) است»


پاورقي
[1] آل عمران (3)، آيه 151.

[2] کمال الدين و تمام النعمة، ج 1، ص 330، ح 16.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی و خروج
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد القاي ترس در دل دشمنان .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم