0%
پنجشنبه ، 13 بهمن 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

از نگاه عقل

از نگاه عقل
افزون برکتاب وسنت، عقل سليم نيز طول عمررا براي انسان، ناممکن نمي داند؛ بلکه آن را امري کاملاً ممکن مي شمارد. حکيمان و فيلسوفان گفته اند: بهترين دليل بر امکان هر چيزي، واقع شدن آن چيز است. همين که طول عمر در ميان پيشينيان روي داده و تاريخ، افراد زيادي را به ما نشان مي دهد که عمري دراز داشته اند، خود دليل روشني است بر اينکه طول عمر از…
افزون برکتاب وسنت، عقل سليم نيز طول عمررا براي انسان، ناممکن نمي داند؛ بلکه آن را امري کاملاً ممکن مي شمارد. حکيمان و فيلسوفان گفته اند: بهترين دليل بر امکان هر چيزي، واقع شدن آن چيز است. همين که طول عمر در ميان پيشينيان روي داده و تاريخ، افراد زيادي را به ما نشان مي دهد که عمري دراز داشته اند، خود دليل روشني است بر اينکه طول عمر از ديدگاه عقل امري ممکن است.

خواجه نصير طوسي، در اين باره گفته است: «طول عمر، در غير مهدي عليه السلام اتفاق افتاده و محقق شده است چون چنين است، بعيد شمردن طول عمر در مورد مهدي عليه السلام جهل محض است». [1] .

افزون بر دلايل ياد شده، راه ديگري نيز براي اينکه يک انسان بتواند عمر طولاني داشته باشد وجود دارد. اين راه، همان راه اعجاز و قدرت خداوند است.

آري، حضرت مهدي عليه السلام با قدرت الهي زنده است و در ميان مردم، به حيات خود ادامه مي دهد، همان خدايي که آتش را براي ابراهيم سرد و وسيله سلامت قرار مي دهد و گِل را براي عيسي عليه السلام تبديل به پرنده مي کند، و عيسي و خضر را پس از قرن ها زنده نگه مي دارد؛ مي تواند مهدي عليه السلام را نيز با قدرت الهي خود زنده نگه دارد. [2] .
پاورقي
[1] ر.ک: خورشيد مغرب، ص 214.

[2] ر.ک: امام مهدي و طول عمر، نوشته غلامحسين زينلي، فصلنامه انتظار، شماره 6، ص 250 - 222.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدويت در اسلام
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد از نگاه عقل .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم