0%
شنبه ، 01 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

اربع رسالات في الغيبة

اربع رسالات في الغيبة
اين کتاب ارزنده به وسيله محمدبن نعمان بغدادي مشهور به «شيخ مفيدرحمه الله» نگاشته شده است. وي از علماي برجسته و از چهره هاي درخشان فقهاي شيعه در نيمه نخست قرن پنجم هجري است. موضوع اين کتاب، غيبت امام زمان عليه السلام و ويژگي هاي قيام آن حضرت و پاسخ به شبهاتي درباره امامت ايشان است. درباره انگيزه نگارش اين کتاب مي توان گفت: مسأله امامت امام زمان عليه السلام…
اين کتاب ارزنده به وسيله محمدبن نعمان بغدادي مشهور به «شيخ مفيدرحمه الله» نگاشته شده است. وي از علماي برجسته و از چهره هاي درخشان فقهاي شيعه در نيمه نخست قرن پنجم هجري است. موضوع اين کتاب، غيبت امام زمان عليه السلام و ويژگي هاي قيام آن حضرت و پاسخ به شبهاتي درباره امامت ايشان است.

درباره انگيزه نگارش اين کتاب مي توان گفت: مسأله امامت امام زمان عليه السلام و غيبت آن حضرت، از مهم ترين مباحث شيعه است. در دوران شيخ مفيدرحمه الله - که عصر قدرت گرفتن شيعيان و پيروان اهل بيت رسول خداصلي الله عليه وآله بود - اين بحث از پر رونق ترين مباحث جهان اسلام به شمار مي رفت.

شيخ مفيدرحمه الله با نگارش اين چهار رساله، گامي ارزشمند در معرفي هر چه بيشتر امام زمان عليه السلام و غيبت آن حضرت به جهان اسلام برداشت.

اين کتاب به سبک پرسش و پاسخ نگاشته شده است. وي در اين کتاب شبهات مخالفان را آورده و به بررسي و پاسخ گويي آنها پرداخته است. او در اين کتاب با سبکي استدلالي و شيوه اي قابل قبول براي تمام مذاهب اسلامي، وارد بحث شده، نتيجه گيري مي کند.

شبهات ذکر شده در اين کتاب، از مهم ترين شبهاتي است که درباره امام زمان عليه السلام و غيبت آن حضرت مطرح شده است. پاسخ به آنها در اين زمان نيز بسيار کارساز و جالب توجه است.

شيخ مفيدرحمه الله در اين چهار رساله، به سؤالات زير پاسخ مي دهد:

1. دليل بروجودامام زمان عليه السلام چيست؟

2. به چه دليل رواياتي که بر وجود آن حضرت دلالت مي کند، دروغ نيست؟

3. اگر امام زمان عليه السلام غايب است، پس بودن يا نبودن ايشان چه فرقي دارد؟

4. چرا امام زمان عليه السلام ظهور نمي کند؟

5. علم امام زمان عليه السلام از چه راهي است؟

6. انگيزه غيبت چيست؟

7. چرا ديگر ائمه عليهم السلام غايب نشدند؟

شيخ مفيدرحمه الله در اين کتاب با بياني رسا و دقيق به اين شبهات پاسخ مي دهد.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
کتاب های مهدوی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد اربع رسالات في الغيبة .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم