0%
شنبه ، 01 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

مهدويت80

مهدويت80
سؤال:امام زمان چه زماني ظهور مي كنند؟ جواب: زمان دقيق ظهور حضرت مهدي(ع) بر كسي معلوم نيست و از طرف پيامبر و امامان نيز تعيين نشده، بلكه هر كس وقت آن را تعيين كند، بايد مورد تكذيب قرار گيرد. فضيل ميگويد: از حضرت باقر(ع) پرسيدم: آيا مهدي(ع) در وقت معلومي ظهور خواهد كرد؟ حضرت سه مرتبه فرمود: كذب الوقاتون؛ افرادي كه وقت ظهور را معين كنند دروغ ميگويند.(1) حضرت علي…
سؤال:امام زمان چه زماني ظهور مي كنند؟


جواب:

زمان دقيق ظهور حضرت مهدي(ع) بر كسي معلوم نيست و از طرف پيامبر و امامان نيز تعيين نشده، بلكه هر كس وقت آن را تعيين كند، بايد مورد تكذيب قرار گيرد. فضيل ميگويد: از حضرت باقر(ع) پرسيدم: آيا مهدي(ع) در وقت معلومي ظهور خواهد كرد؟ حضرت سه مرتبه فرمود: كذب الوقاتون؛ افرادي كه وقت ظهور را معين كنند دروغ ميگويند.(1)

حضرت علي بن موسي الرضا(ع) فرمود: پدرم از پدران خود از حضرت رسول اكرم (ص) روايت كرده كه حضرت فرمود: مثل مهدي موعود نظير قيامت است كه قيام نميكند مگر به طور ناگهاني و دفعةً.(2) از آن جا كه وقت وقوع قيامت را كسي نميداند، ميتوان از روايات مذكور فهميد كه وقت ظهور حضرت را كسي نميداند. در عين حال روايات نشانهها و يا شرايطي براي ظهور بيان كرده است. وجود اين شرايط و علائم براي آن است كه در ظهور حضرت مهدي(عج) فلسفه خاصي وجود دارد و بزرگترين فلسفه آن، تحقق عدالت در تمام گيتي بوده و حكومت جهان به دست مؤمنان و مستضعفان اداره ميشود، و آن زماني است كه جهان پر از ظلم و ستم شده و مردم از ستم و ظلم به ستوه آمده و منتظر قيام قائم آل محمد(ص) باشند و از هر جهت آمادگي كسب كرده باشند.

هم چنين نشانههاي ديگري ذكر شده كه با قيام جهاني حضرت مهدي ارتباط دارند.

اما اينكه چه وقت انسانها آماده ميشوند؟ چه قدر از ظلم و ستم به ستوه ميآيند و از همه حكومتهاي ستمگر و فريبكار دست ميكشند؟ بستگي به انسانها و نيز تاريخ انساني و... دارد. هم چنين جو حاكم بر جوامع و تحولات و عوامل سقوط و پيشرفت، ذلت و عزت، مجد و عظمت هر جامعه به دست انسانها است. اين كه افراد و جوامع چه راهي را پيش ميگيرند، به طور دقيق مشخص نيست، از اين رو قيام حضرت مهدي(ع) كه بايد در شرايط خاصي بروز كند، نامشخص است.

پينوشتها:

1.محمد جواد نجفي، ستارگان درخشان، ج 14، ص 43، به نقل از غيبت شيخ طوسي.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
ظهور
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد مهدويت80 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم