0%
جمعه ، 19 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

مهدويت70

مهدويت70
سؤال:جرا مدت غيبت امام زمان(عج) مشخص نيست؟ جواب: غيبت امام دوازدهم از اسرار خدا است كه جوانب و امور آن از جمله مدت آن بر ما پوشيده است، حتي به مقتضاي برخي از روايات امور آن بر امامان(ع) نيز پوشيده است.(1) مانند برخي از امور ديگر مانند علم به زمان وقوع قيامت كه قرآن، علم آن را مختص خداوند دانسته است. در عين حال مي تواند نامشخص بودن زمان ظهور…
سؤال:جرا مدت غيبت امام زمان(عج) مشخص نيست؟


جواب:

غيبت امام دوازدهم از اسرار خدا است كه جوانب و امور آن از جمله مدت آن بر ما پوشيده است، حتي به مقتضاي برخي از روايات امور آن بر امامان(ع) نيز پوشيده است.(1) مانند برخي از امور ديگر مانند علم به زمان وقوع قيامت كه قرآن، علم آن را مختص خداوند دانسته است.

در عين حال مي تواند نامشخص بودن زمان ظهور فوايدي داشته باشد كه از جمله آن حالت انتظار و بهره مندي از اميد است. پيشوايان اسلام در مورد غيبت امام دوازدهم، شيعيان را به انتظار فرج فرا خوانده و آن را در زمرة بهترين عبادات بر شمرده اند؛ يعني غيبت حضرت مهدي(عج) با اميد شيعيان به نجات بشر در آينده و حالت انتظار شيعيان ـ كه در سازندگي نقش بزرگي دارد ـ گره خورده است. انتظار وقتي به خوبي معنا دارد كه زمان ظهور مشخص نشده باشد، چرا كه اگر به عنوان مثال امامان(ع) از پيش ميگفتند كه امر ظهور حضرت مهدي(عج) دو هزار سال بعد اتفاق مي افتد، آناني كه با زمان ظهور فاصله داشتند، ديگر نمي توانستند اميدوار باشند وحالت انتظار از آنان رخت بر مي بست و يأس بر آنان حاكم مي شد و انتظار جايگاه اصلي خويش را از دست مي داد.

پي نوشت ها:

1. لطف الله صافي، منتخب الاثر، ص 573.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
غيبت
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد مهدويت70 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم