0%
پنجشنبه ، 06 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

خصوصيّات حضرت

خصوصيّات حضرت
سؤال:چرا موقعي كه نام امام زمان ( عج ) برده مي شود بلند مي شويم ؟ جواب: برخاستن و بلند شدن در موقع شنيدن نام امام زمان ( عج ) اختصاص به نام « قائم » دارد و در روايتي آمده است ، كه از امام صادق ( عليه السلام ) سؤال شد علت چيست ؟ كه در موقع ذكر قائم بايد قيام كرد در جواب فرمود صاحب الامرعج غيبتي…
سؤال:چرا موقعي كه نام امام زمان ( عج ) برده مي شود بلند مي شويم ؟
جواب:

برخاستن و بلند شدن در موقع شنيدن نام امام زمان ( عج ) اختصاص به نام « قائم » دارد و در روايتي آمده است ، كه از امام صادق ( عليه السلام ) سؤال شد علت چيست ؟

كه در موقع ذكر قائم بايد قيام كرد در جواب فرمود صاحب الامرعج غيبتي دارد بسيار طولاني و از كثرت لطف و مهري كه به دوستانش دارد هر كس وي را به لقب قائم كه دلالت دارد بر دولت و حكومت او و اظهار تأثري است از غربت او ياد كند كه جناب هم نظر لطفي به او خواهد نمود و چون در اين حال مورد توجه امام واقع مي شود سزاوار است كه از باب احترام برخيزد و تعجيل فرجش را از خدا بخواهد .
و نيز در روايتي درباره امام رضا ( عليه السلام ) نقل شده است آن حضرت زماني كه نام ( القائم ) در مقابل ايشان برده مي شد از جا برمي خواستند و دست شريف خود را روي سرشان مي گذاشتند و مي فرمودند : اللهم عجل و فرجه و مهل مخرجه و چون فعل معصوم ( س ) براي ما حجت است بايد اقتداء به ائمه ( عليهم السلام ) كنيم .
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
خصوصيات فردی و اخلاقي
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد خصوصيّات حضرت .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم