0%
جمعه ، 19 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

مهدويت61

مهدويت61
سؤال:منظور از مثلث برمودا چيست؟ مي گويند اين مثلث در اقيانوس اطلس قرار دارد و هيچ كس مگر افرادي خاص اجازه ورود به اين محدوده را ندارند و اين جزيره محل زندگي امام زمان و فرزندانش است. آيا اين سخن درست است؟ جواب: مثلث برمودا منطقهاي است در شرق آمريكاي مركزي در اقيانوس اطلس شمالي كه چندين كشور مانند كوبا، هاوايي و دهها جزيره ديگر در آن قرار دارند. اين…
سؤال:منظور از مثلث برمودا چيست؟ مي گويند اين مثلث در اقيانوس اطلس قرار دارد و هيچ كس مگر افرادي خاص اجازه ورود به اين محدوده را ندارند و اين جزيره محل زندگي امام زمان و فرزندانش است. آيا اين سخن درست است؟


جواب:

مثلث برمودا منطقهاي است در شرق آمريكاي مركزي در اقيانوس اطلس شمالي كه چندين كشور مانند كوبا، هاوايي و دهها جزيره ديگر در آن قرار دارند. اين مطنقه داراي آثار و جاذبههاي متعددي است. از ويژگيهاي اين منطقه طوفان خيز بودن آن است. هر ساله در اثر طوفان خساراتي به كشورهاي اين منطقه وارد مي شود.

روزنامهها و مجلات امريكايي در قرن بيستم، دهه 50 - 60 ميلادي براي انحراف افكار مردم امريكا و پنهان كاري عمليات نظامي خود عليه كوبا دهها افسانه و داستان را درباره اين مثلث ساخته و اسرارآميز بودن منطقه را مطرح كردند. چون در همان زمان امريكا با تقويت ضد انقلابيون كوبا سعي در سرنگوني دولت كوبا داشت و اين داستانها پوشش خوبي براي عمليات انهدام كشتيها و ضربه زدن به انقلابيون بود؛(1) بنابراين بسياري از داستانها كه ساختهاند، جعلي است.

برخي ادعا كردهاند كه مثلث برمودا، جزيره خضرا است كه امام زمان(ع) در آن زندگي مي كند.(2) اين ادعا مبني بر گزارشهاي علي بن فاضل مازندارني است. وي مدعي شده كه به جزيره خضرا رفته و آن را محل زندگي امام زمان(ع) يافته است. برخي ديگر مانند ناجي نجّار گفته كه مثلث برمودا جزيره خضرا است كه علي بن فاضل مازندراني حدود هفتصد سال پيش به آن جا سفر كرده است. صحت اين ادعا مبتني بر دو پيش فرض است كه هر دو منتفي است:

يك: جزيره خضرا واقعيت داشته باشد و امام زمان(ع) در آن زندگي كند. اكثر انديشمندان وجود جزيره خضرا را انكار نموده و آن را افسانه خواندهاند.(3) علامه جعفر مرتضي مي نويسد: داستان جزيره خضرا نه از نظر سند درست است و نه از نظر متن و به هيچ وجه مجالي براي قبول يا اعتماد و اطمينان بدان وجود ندارد.(4)

دو: امام زمان(عج) مكان معيّن داشته باشد كه در آن جا زندگي كند، حال آن كه - بر اساس روايات - امامزمان مكان معيّن ندارد، در برخي روايات آمده است كه حضرت در مدينه واطراف آن زندگي مي كند.(5)

در بعضي روايات ديگر به حضور حضرت در مكّه و اطراف آن اشاره شده است.(6) دسته ديگري از روايات دلالت دارند كه امام زمان(عج) به گونه ناشناس با مردم حشر و نشر داشته و مكان معيّني ندارد و مردم او را نميشناسند.(7) از مجموع اين روايت استفاده مي شود كه حضرت مكان معيّن ندارد. بر اين اساس بايد گفت اين ادعا كه امام زمان(عج) در مثلث برمودا زندگي مي كند، قابل قبول نيست. رفت و آمد در جزيره برمودا براي ديگران امكانپذير است و اختصاص به گروه و افراد خاصي ندارد.

پي نوشتها:

1. ابوالفضل طريقه دار، جزيره خضرا - افسانه يا واقعيت، از ص 45 به بعد.

2. جعفر مرتضي، دراسة في علامات الظهور والجزيرة الخضراء، ص 273.

3. ابوالفضل طريقه دار، همان، ص 211 به بعد.

4. جعفر مرتضي، همان، ص 273.

5. شيخ طوسي، كتاب الغيبه، ص 266.

6. ابراهيم نعماني، كتاب الغيبه، ص 182.

7. همان، ص 164.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
اماکن
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد مهدويت61 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم