0%
پنجشنبه ، 06 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

امام زمان (ع)22

امام زمان (ع)22
سؤال:2-آيا امام زمان«عج» زن و فرزند دارد؟ جواب: ج2- دليل قطعي بر وجود يا عدم وجود آن نداريم لكن شواهدي هست كه وجود همسر و فرزندان را اثبات مي نمايد . 4-قواعد كلي 5-روايات 6-دعاها قواعد كلي شريعت، محمدي ايجاب مي كند كه حضرت بقيه الله نيز مانند ديگر پيشوايان معصوم «عليهم السلام » تشكيل خانواده داده است ، و از جد بزرگوارش حضرت محمّد مصطفي پيروي نموده . مرحوم…
سؤال:2-آيا امام زمان«عج» زن و فرزند دارد؟
جواب:

ج2- دليل قطعي بر وجود يا عدم وجود آن نداريم لكن شواهدي هست كه وجود همسر و فرزندان را اثبات مي نمايد .
4-قواعد كلي
5-روايات
6-دعاها
قواعد كلي شريعت، محمدي ايجاب مي كند كه حضرت بقيه الله نيز مانند ديگر پيشوايان معصوم «عليهم السلام » تشكيل خانواده داده است ، و از جد بزرگوارش حضرت محمّد مصطفي پيروي نموده .

مرحوم محدث نوري« ره » مي فرمايد: چگونه ترك خواهد نمود چنين سنت عظيمه جدبزگوار خود را با آن همه ترغيب و تحريص كه در انجام آن شده . و نكوهشي كه در ترك تهديد و آن شده است. سزوار ترين كس در انجام سنت پيامبر امام هر عصر است و تا كنون كسي ترك آن را از خصايص آن جناب نشمرده است .
روايات در رابطه با همسر و همسران حضرت بقيه الله تنها يك روايت است كه سرنخي به دست ميدهد و آن روايتي است كه، مرحوم كفعمي در كتاب شريف مصباح نقل كرده است . بر اساس اين روايت همسر حضرت از نسل عبدالعُزّي پسر عبدالمطلب مي باشد. در رابطه با اولاد آن حضرت رواياتي هست كه وجود آنها را به روشني اثبات مي كند و اين روايات ضمنا وجود همسر را اثبات مي كنند .
الف )- سيدبن طاووس در جمال الاسبوع مي فرمايد : روايتي با سندهاي متصل يافتم كه حضرت ولي عصر «عج » را اولاد بسياري هست .
ب ) مرحوم مجلسي «ره» نيز بابي را به خلفاء و اولاد حضرت مهدي اختصاص داده است .
روايت بسياري دليل بروجود فرزند براي حضرت مهدي هستند الا يك روايت كه منافي و معارض با اين روايات است و آن روايت اين است ، هر امامي بايد فرزند داشده باشد به جز حضرت مهدي كه فرزند ندارد ، ولي علماء و برزگان شيعه مانند مرحوم محدث نوري و شيخ طوسي و مير محمد مير لوحي معاصر علامه مجلسي اين تنافي را رفع كردند، بدين بيان كه امام زمان مانند ساير ائمه پسر امام ندارد، نه آنكه اصلا پسر ندارد و بنابراين از مجموع احاديث استفاده مي شود كه، براي حضرت مهدي فرزندان بسياري هست كه همه از اوليا ء و صلحاء شرفا هستند ولي سمت امامت ندارند، چرا كه امام منحصر در دوازده نفر است .
3- دعاها، علاوه بر روايات و قواعد كلي برخي دعاها نيز از معصومين« عليهم السلام » صادر شده و يا از ناحيه مقدسه رسيده دلالت دارند بر اينكه براي حضرت اهل و عيالي و فرزنداني هست و در دعاها نامي از آنها برده نشده و در حق آنها دعا شده است . در اين دعا وجود همسر و فرزندان را براي حضرت اثبات مي كند و در اين مورد دعا بسيار است .
واينكه آيا حضرت مهدي با فرزند و همسران خود ظهور مي كنند، چون ما بشريم و اطلاعات بشر محدود است اطلاعات و دليل قطعي و يقين محكم به آن تصريح نشده است .
منابع:
1-سيماي آفتاب ، دكتر حبيب الله مظاهري
2- تجسم اميد و نجات ، عزيز الله حيدري
3-سيماي مصلح جهان ، مراد فيضي
4-ارتباط معنوي با حضرت مهدي «عج » ، حسين گنجي
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
خانواده حضرت
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد امام زمان (ع)22 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم