0%
سه شنبه ، 16 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

ملاقات امام زمان

ملاقات امام زمان
سؤال:آيا براي ملاقات امام زمان دعا خاص نياز دارد چگونه مي توان آن حضرت را ملاقات كرد ؟ جواب: ملاقات با امام زمان(عج) و ديگر اولياي الهي نياز به سنخيت با آنان دارد. به دست آوردن سنخيت با اولياي الهي نياز بهتحقّق دو بُعد؛ يعني، معرفت و عمل دارد. اگر كسي خود را به اولياي الهي شبيه نمود، به لقاي آنان نيز واصل خواهد شد. نوريان مرنوريان را طالبندناريان مرناريان…
سؤال:آيا براي ملاقات امام زمان دعا خاص نياز دارد چگونه مي توان آن حضرت را ملاقات كرد ؟
جواب:

ملاقات با امام زمان(عج) و ديگر اولياي الهي نياز به سنخيت با آنان دارد. به دست آوردن سنخيت با اولياي الهي نياز بهتحقّق دو بُعد؛ يعني، معرفت و عمل دارد. اگر كسي خود را به اولياي الهي شبيه نمود، به لقاي آنان نيز واصل خواهد شد.
نوريان مرنوريان را طالبندناريان مرناريان را جاذبند

نشانه تحقّق اين دو بعد، زماني است كه فرد محرمات را كاملاً ترك و به واجبات و وظايف خويش عمل نمايد. التبه نكتهاينيز در اينجا حائز اهميت است و آن اينكه گر چه ملاقات اولياي الهي هدفي والا و بس قيمتي است، ولي اگر كسي بدان نائلنشد نبايستي دچار روحيه يأس و نااميدي گردد.
علاوه بر آن كه سعي در ملاقات با امام زمان و يا ديگر اولياي الهي (مانند خضر) يك وظيفه و دستور ديني نيست. آنچهوظيفه ماست تشبه به آن حضرات و پيمودن راه آنان است.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
اصحاب و ياران
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد ملاقات امام زمان .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم