0%
دوشنبه ، 03 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

مهدويت57

مهدويت57
سؤال:آيا درست است كه علائم ظهور امام زمان(عج) پديدار گشته و ظهور آقا نزديك است؟ علائم ظهور چه چيزهايي است؟ جواب: در مورد تعداد علائم ظهور اختلاف است، اما پنج علامت مورد اتفاق مي باشد، چنان كه نعماني گفته است: (1) 1ـ خروج سفياني: پيش از ظهور قائم(عج) مردي از نسل ابوسفيان در منطقة شام خروج مي كند و با تظاهر به دينداري، گروه زيادي از مسلمانان را مي فريبد…
سؤال:آيا درست است كه علائم ظهور امام زمان(عج) پديدار گشته و ظهور آقا نزديك است؟ علائم ظهور چه چيزهايي است؟


جواب:

در مورد تعداد علائم ظهور اختلاف است، اما پنج علامت مورد اتفاق مي باشد، چنان كه نعماني گفته است: (1)

1ـ خروج سفياني: پيش از ظهور قائم(عج) مردي از نسل ابوسفيان در منطقة شام خروج مي كند و با تظاهر به دينداري، گروه زيادي از مسلمانان را مي فريبد و به گرد خود مي آورد و بخش گسترده اي از سرزمين هاي اسلام را به تصرف خويش در مي آورد و در كوفه و نجف، به قتل عام شيعيان مي پردازد و براي كشتن و يافتن آن ها جايزه تعيين مي كند.

ـ خسف در بيداء: واژة خسوف به معناي فرو رفتن و پنهان شدن است و بيداء نام سرزميني است بين مكه و مدينه، و شخصي به نام سفياني، با لشكري عظيم به قصد جنگ با مهدي عازم مكه مي شود و بين مكه و مدينه و در محلي كه به سرزمين بيداء معروف است، به گونة معجزه آسا، به امر خداوند، در دل زمين فرو مي روند.

3ـ خروج يماني: خروج يماني از نشانه هاي حتمي و متصل به ظهور است. اين شخص سرداري از يمن مي باشد و مردم را به حق و عدل دعوت مي كند.

4ـ قتل نفس زكيه: ايشان از اولاد حسن مجتبي(ع) مي باشد كه در روايات به عنوان نفس زكيه يا سيد حسني نام برده شده است.

5ـ صيحة آسماني: منظور صدايي است كه در آستانة ظهور حضرت مهدي(عج) از آسمان شنيده مي شود و همة مردم آن را مي شنوند. ظاهراً هيچ يك از اين علائم ظاهر نشده است.

نشانه هاي ديگري نيز نقل شده است كه وقوع آن ها حتمي نيست. مي توانيد با مراجعه به كتبي كه در اين زمينه به رشتة تحرير در آمده است، اطلاعات بيشتري كسب كنيد.

امّا در مورد قسمت اوّل سؤال بايد عرض شود كه: هر از چند وقتي مسائلي بين مردم شايع مي شود كه از صحت و سقم آن ها بي اطلاع هستيم، هر چند امكان دارد از علائم ظهور باشد.

پي نوشت ها:

1. نعماني، كتاب الغيبه، ص 282.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
ظهور
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد مهدويت57 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم