0%
شنبه ، 08 بهمن 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

دعا خالصانه براي ظهور امام زمان (ع)

دعا خالصانه براي ظهور امام زمان (ع)
سؤال:.1- معمولا مي گويند براي فرج آقا امام زمان ( عج) دعا كنيد چطور دعا كنيم كه با عقيده كامل و خالصانه باشدچطور از ته دل دوست داشته باشيم كه آقا امام زمان (عليه السلام ) ظهور كند ؟ جواب: كسي كه در انتظار ظهور حضرت ولي عصر( عجل الله تعالي فرج الشريف) به سر ميبرد بالاترين آرزويش در زندگي فرج و گشايش آن امام منتظر است و بيشترين چيزي…
سؤال:.1- معمولا مي گويند براي فرج آقا امام زمان ( عج) دعا كنيد چطور دعا كنيم كه با عقيده كامل و خالصانه باشدچطور از ته دل دوست داشته باشيم كه آقا امام زمان (عليه السلام ) ظهور كند ؟
جواب:

كسي كه در انتظار ظهور حضرت ولي عصر( عجل الله تعالي فرج الشريف) به سر ميبرد بالاترين آرزويش در زندگي فرج و گشايش آن امام منتظر است و بيشترين چيزي كه او را ناراحت مي كند ،سختيهاي و ناراحتيهايي است كه درزمان غيبت به امام زمانش مي رسد.
بنابراين وظيفه خود مي داند كه براي رفع غم و قصه ها و سختيها و بلاياي آن حضرت تلاش نمايد و براي اين منظور،هركاري كه از دستش بر مي آيد نسبت به انجام آن كوتاهي نميكند.

پس ما در دعاي خود،براي تعجيل فرج نبايد فقط راحتي و گشايش خود را مد نظر داشته باشيم و در واقع براي خود دعا كنيم بلكه، قصد ما بايد خواستن فرج خود امام زمان(عليه السلام )كه البته با فرج او براي همه مؤمنان نيز گشايش حاصل خواهد شد. اما مهمترين فايده دعا در تعجيل براي دعا كننده اين است كه اگر از روي اعتقاد كه به امامت ايشان باشد او را از تباهي دينش در زمان غيبت حفظ مي كند .
اينكه« دور كن» اعتقاد به امامت و دعا براي تعجيل مرهون توفيق الهي است و اين نشان مي دهد كه اگر خداوند بخواهد كسي را در زمان غيبت ازخطر بي ديني حفظ كند او را موفق به دعا براي تعجيل فرج امام عصر مي كند و كساني كه مشمول اين لطف و عنايت الهي قرار نگيرند مي لغزند و ازصراط مستقيم دور مي افتند.
پس بايد از خداوند طلب هدايت و توفيق كرد و نبايد بر خود اعتماد نمود زيرا؛ اگر خدا انسان را به حال خودش رها كند همين تنها وسيله نجات را هم از دست مي دهد .
با دوري معاصي و كسب فضائل اخلاقي و ترك صفات رذيله ( واجبات را خوب انجام دادن) انشاء الله خداوند توفيق دعا با اخلاص را نصيبمان مي كند و اينكه هر كاري از دستمان بر مي آيد كوتاهي نكنيم، نسبت به مفاسد سكوت نكنيم هر وقت ازلحاظ روحي آرامش بيشتري داريم و حال معنوي به ما دست داد دعا كنيم و اينكه تكرار در دعا كنيم ،خداوند ياري كننده خود را ياري مي كند در قرآن كريم مي خوانيم «اگر خدا را ياري كنيد او شما را ياري مي كند و شما را ثابت قدم مي دارد و خدا قطعا ياري كننده خود را ياري مي كند .»
دعا در حقيقت وسيله تقرب بندگان است و امام واسطه فيض بين بندگان و خدا هستند و دو نكته در دعا دقت شود .
1-از دعاهاي وارده مثل دعاي عهد كتاب مفاتيح استفاده شود .
2- دعا براي حضرت ضمن اينكه اظهار محبت وادب است .
منابع :
1-سيماي آفتاب ، دكتر حبيب الله طاهري
2- شناخت امام عصر، محمد جواد مولوي نيا
3- معرفت امام عصر ( ع)، محمد بني هاشمي
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
دعا و زيارات
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد دعا خالصانه براي ظهور امام زمان (ع) .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم