0%
چهارشنبه ، 05 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

امام زمان (ع)

امام زمان (ع)
سؤال:1- چه كنيم كه آقا امام زمان «عج» را ملاقات كنيم ؟ جواب: - در اصلاح كردن ،نفس خودمان بكوشيم و به اخلاق نيك آراسته شويم و به وظايف فردي خودمان عمل كنيم، احكام و دستورات قرآن را به كار ببنديم. طهارت و پكدامني را پيشه كنيم؛ يعني در اثر نگاه داشتن نفس از شهوات حرام روح طاهر و پاك گردد، و به اين معنا كه هر گاه نفس خواست…
سؤال:1- چه كنيم كه آقا امام زمان «عج» را ملاقات كنيم ؟
جواب:

- در اصلاح كردن ،نفس خودمان بكوشيم و به اخلاق نيك آراسته شويم و به وظايف فردي خودمان عمل كنيم، احكام و دستورات قرآن را به كار ببنديم. طهارت و پكدامني را پيشه كنيم؛ يعني در اثر نگاه داشتن نفس از شهوات حرام روح طاهر و پاك گردد، و به اين معنا كه هر گاه نفس خواست سركش شود و به طرف محرمات روي آورد بايد در مقابل او مقاومت نمود و خود را حفظ كرد چنانكه حضرت امير المؤمنين « عليه السلام » مي فرمايد :{ العبر علي الشهوه عفه} يعني : مقاومت در برابر شهوت ها عفت و پاكدامني است .

كليد سعادت و خوشبختي عبارت است از :
2-تقوي و تزكيه نفس، مهمترين دستوروالعمل براي رسيدن به هدف متعالي تحصيل تقوي و تزكيه نفس است كه، تمامي انبياء «عليهم السلام » براي عملي ساختن آن در ميان امتها فرستاده شدند؛ چنانكه قرآن مي فرمايند :پروردگارا در ميان آنها پيامبري از خودشان بر انگيز تا آيات تو را بر آنان بخواند ،آنها را كتاب و حكمت بياموز و تزكيه شان كند زيرا تو توانا و حكيم هستي .
در محضر پروردگار هر گاه انسان حقيقتاً دانست كه خداوند متعال حاضر و ناضر او است و در هر لحظه در منظرو ديد خداوند و در محضر پروردگار قرار دارد تمام كردار و گفتارش در جهت صحيح قرار مي گيرد.
2- توجه به حيات ابدي : بدان زندگي در دنيا همانند راهي است كه حتما از آن عبور خواهي كرد و بعد از آن وارد منازل و عقبه هاي خواهي شد كه مقدمه براي حيات ابدي تو است.
3 - نماز و عبادت
4- كنترل فكر.
5- ازدواج.
6-اهميت دادن به محيط خانواده.
7- دوري از گناه .
8- حفظ حجاب.
9- مرابطه و توسل
دنيا دائماً در حال تغيير و دگرگوني مي باشد و شيطان نيز در اين راستا طبق نياز زماني از راههاي متعددي براي انسان مشغول فعاليت ميشود ،لذا در هر شب و روز بايد مرابطه و توسل به دامان اهل بيت پيامبر« صلي الله عليه واله » كه حافظ دين خداوند هستند و بلااخص حضرت بقيه الله كه امام اين زمان است داشته باشيم. چنانكه قرآن به اين عمل امر مي نمايد و مي فرمايد :
«رابطه روحي و معنوي با ساحت مقدس امام « عليه السلام »
10 - استقامت و صبر در مقابل نا ملايمات مادي و معنوي
11- تزكيه نفس
منابع :
1-سيماي آفتاب ، دكتر حبيب الله مظاهري
2- ملاقات با امام عصر ، سيد جعفررفيعي
3-دوازده همين برج ولايت ، حاج شيخ محمد تقي گلي
4-خورشيد غايب ، رضا استادي
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
تشرفات
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد امام زمان (ع) .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم