0%
دوشنبه ، 03 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

خاندان مهدى عليه السلام‌

خاندان مهدى عليه السلام‌
اميرالمومنين عليه السلام در معرفى خاندان حضرت مهدى عليه السلام از تعابير زيادى استفاده كرده‌اند و هر يك از آن‌ها به گوشه‌اى از واقعيت دلالت دارند كه در مجموع به همراه توصيفات ديگرى كه از ساير ايمه عليهم السلام نقل شده است به طور كامل شخصيت امام عصر عليه السلام را به انسان‌ها مى‌شناسانند. به عنوان مثال در يك جا مى‌فرمايند: آن حضرت از قريش است. در مورد ديگر وى…
اميرالمومنين عليه السلام در معرفى خاندان حضرت مهدى عليه السلام از تعابير زيادى استفاده كرده‌اند و هر يك از آن‌ها به گوشه‌اى از واقعيت دلالت دارند كه در مجموع به همراه توصيفات ديگرى كه از ساير ايمه عليهم السلام نقل شده است به طور كامل شخصيت امام عصر عليه السلام را به انسان‌ها مى‌شناسانند. به عنوان مثال در يك جا مى‌فرمايند: آن حضرت از قريش است. در مورد ديگر وى را از بنى‌هاشم معرفى مى‌كنند. در ضمن يكى ديگر از سخنانشان او را از عترت پيامبر صلى الله عليه وآله وسلم مى‌خوانند و... كه هر كدام از اين عبارات به بعد خاصى از شخصيت امام زمان عليه السلام دلالت دارند و در نتيجه اين اختلاف در الفاظ و عبارات با يكديگر منافاتى ندارند و همه آن‌ها اوصاف يك حقيقت نورانى را روشن مى‌كنند.
7 - عن الحسين بن على عليه السلام قال: جاء رجل الى اميرالمومنين عليه السلام فقال له: يا اميرالمومنين نبينا بمهديكم هذا؟ فقال: اذا درج الدارجون و قل المومنون و ذهب المجلبون فهناك. فقال: يا اميرالمومنين عليك السلام ممن الرجل؟ فقال‌عليه السلام: من بنى‌هاشم من ذروه طود العرب...(9)
از حسين بن على عليه السلام نقل شده است كه آن حضرت فرمود: شخصى خدمت على عليه السلام آمد و به آن حضرت گفت: اى اميرمومنان براى ما از مهدى عليه السلام سخن بگو. على بن ابيطالب‌عليه السلام فرمودند: هنگامى كه رفتنى‌ها بروند و اهل ايمان كم شوند و آشوبگران و جنگ طلبان نابود گردند، در چنين شرايطى او ظهور خواهد كرد. آنگاه همان شخص عرضه داشت يا اميرالمومنين! درود و سلام بر تو باد، حضرت مهدى عليه السلام از كدام طايفه است؟ حضرت فرمودند: او از بنى‌هاشم است كه بهترين طايفه عرب و قله شرف و جوانمردى به حساب مى‌آيد.
8 -... عن ابن زرير الغافقى، سمع علياعليه السلام يقول هو من عتره النبى‌صلى الله عليه وآله وسلم(10)
نقل شده است كه ابن زرير غافقى شنيد كه على بن ابيطالب‌عليه السلام مى‌فرمايند: مهدى عليه السلام از عترت پيامبر اكرم‌صلى الله عليه وآله وسلم است.
9 - قال على بن ابى‌طالب‌عليه السلام: هو فتى من قريش...(11)
على بن ابيطالب‌عليه السلام فرمودند: او (حضرت مهدى عليه السلام) از قبيله قريش... است.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:47 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی و خانواده آن حضرت
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد خاندان مهدى عليه السلام‌ .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم