0%
دوشنبه ، 03 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

مهدويت50

مهدويت50
سؤال:چگونه مي توان صورت زيباي امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف ) را زيارت نمود؟ جواب: امام زمان بنا به مصلحتي كه خدا مي داند، از ديدگان منتظران و مشتاقانش پنهان گشته و تقدير چنين است كه تا وقت ظهور، ديده اي او را نبيند مگر آن كه رازداري كند يعني از فيض ديدار خبر نمي دهد وگرنه به گفته حضرت و نيز احاديث مشهور، مدعي ديدار، تكذيب خواهد…
سؤال:چگونه مي توان صورت زيباي امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف ) را زيارت نمود؟


جواب:

امام زمان بنا به مصلحتي كه خدا مي داند، از ديدگان منتظران و مشتاقانش پنهان گشته و تقدير چنين است كه تا وقت ظهور، ديده اي او را نبيند مگر آن كه رازداري كند يعني از فيض ديدار خبر نمي دهد وگرنه به گفته حضرت و نيز احاديث مشهور، مدعي ديدار، تكذيب خواهد شد: .()

( پــاورقي )) - آخرين توقيع شريف حضرت ، خطاب به آخرين نماينده خاص خود برگرفته از مجله حوزه ويژهء امام زمان ، شماره 71- 7 ص 76

نظريات علما و فقها بنا به تفاسير و تحليل هايي كه از توقيعات شريف دارند، دربارهء مشاهدهء سيماي نوراني حضرت ، متفاوت است . بعضي مشاهدهء حضوري همراه با شناخت را ممكن نمي دانند، ولي عده اي ديگر بر اين عقيده اند كه در موارد خاصي حضرت در مقابل ديدگان بعضي از خواص ظاهر مي شوند و چنين ديداري مكتوم و مخفي مي ماند.

شيعيان اكنون در موقعيتي هستند كه جمال آفتاب گون حضرت را مشاهده نمي كنند. آن نور چون خورشيددر روز ابري در حجاب مستور است اما از گرما و نور آن ، استفاده لازم را مي برند. هر كس فراخور حال خود ازقلب خويش مي تواند معبري باز كند و هر چه بيشتر در كسب تقواي الهي كوشش كند و يك قدم به ساحت مقدس آن امام بزرگوار نزديك تر شود. به يقين آن چه ديدهء دل بيند، اشتياق و لذتش با ديدن به چشم ظاهر غيرقابل قياس مي باشد.

مهم ترين وظيفهء انسان ها در عصر غيبت ، شناخت و در انتظار فرج حضرت است . اين برترين و بافضيلت ترين عمل در عصر غيبت است .

پيامبر فرمود: .() بايد به دنبال اين كه چگونه مي توان جمال ( پــاورقي )) - بحارالانوار، ج 52 ص 128

نوراني امام زمان (عج ) را مشاهده كرد نباشيم ، بلكه بايد ببينم وظيفهء ما در عصر غيبت چيست و چگونه مي توان يار حضرت بود.

بر فرض امكان ، ديدار، به داشتن شرايطي مقيد مي شود كه مهم ترين آن انجام واجبات و ترك محرمات ورسيدن به مقامي از خلوص است كه بتوان به حريم او راه يافت .
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
تشرفات
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد مهدويت50 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم