0%
شنبه ، 08 بهمن 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

تعداد اصحاب امام مهدي(ع) - ابزار قيام

تعداد اصحاب امام مهدي(ع) - ابزار قيام
سؤال:چگونه ممكن است حضرت صاحب الزمان با سيصد و سيزده نفر دنيا را مسخر كند؟ آيا غلبه آن حضرت به طور اعجاز و خرق عادت است يا علل و عوامل ظاهري نيز غلبه و پيروزي آن جناب را ممكن مي‎سازد؟ جواب: بر حسب روايات و احاديث شريفه، وقتي حضرت صاحب الامر(ع) ظاهر مي‎شوند، نخست سيصد و سيزده نفر از خواص اصحاب آن حضرت در مكه معظمه حاضر به خدمتش مي‎گردند…
سؤال:چگونه ممكن است حضرت صاحب الزمان با سيصد و سيزده نفر دنيا را مسخر كند؟ آيا غلبه آن حضرت به طور اعجاز و خرق عادت است يا علل و عوامل ظاهري نيز غلبه و پيروزي آن جناب را ممكن مي‎سازد؟
جواب:

بر حسب روايات و احاديث شريفه، وقتي حضرت صاحب الامر(ع) ظاهر مي‎شوند، نخست سيصد و سيزده نفر از خواص اصحاب آن حضرت در مكه معظمه حاضر به خدمتش مي‎گردند و وقتي عدة اصحاب و اجتماع كنندگان به ده هزار نفر رسيد از مكه خارج مي‎شوند. (رجوع شود به منتخب الاثر، ب 5، ف 7، ص 475 و 476)

و اما غلبة آن حضرت و حكومت جهاني اسلام، ممكن است بطور اعجاز و خرق عادت انجام يابد و ممكن است با فراهم شدن اسباب و علل ظاهري باشد و ممكن است به هر دو نوع واقع شود، چنانكه پيشرفت و غلبة پيغمبر اكرم(ص) و قواي اسلام به هردو نوع بود.
اما بطور اعجاز و خرق عادت، محتاج به توضيح نيست كه حصول چنين غلبة مطلق براي آن حضرت، به خواست خداوند، امري است ممكن و معقول، و با وعده‎هاي صريح و بشارتهاي حتمي كه در قرآن مجيد و احاديث متواتر داده شده، بدون شبهه حاصل خواهد شد، و خداوند به مصداق آية: «كَمْ مِنْ فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً كَثيرةً بِاِذْنِ اللهِ» بقره، آية 249 [چه بسيارند گروه اندكي كه به اذن خداوند، بر گروه بسياري چيرگي مي‎يابند.]
آن حضرت، اصحابش و عموم بندگان شايسته خدا را بر تمام ملل، غالب و حاكم و وارث و مالك ارض قرار مي‎دهد.
و از لحاظ اسباب و علل ظاهري هم اگر موضوع را برررسي كنيم، حصول چنين فتح و غلبه و تشكيل آن حكومت الهي ممكن و عملي خواهد بود؛ زيرا آن حضرت در موقعي ظهور مي‎كند كه اوضاع و احوال اجتماعي، اخلاقي و سياسي كاملاً مساعد باشد.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
اصحاب و ياران
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد تعداد اصحاب امام مهدي(ع) - ابزار قيام .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم