0%
جمعه ، 19 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

امام زمان6

امام زمان6
سؤال:2-خصوصيات و ويژگيهاي خاص ياران امام و غربال شدن ياران ايشان چيست؟ جواب: ج2- طبق روايات ياران خاص حضرت مهدي 313 نفر مي باشند، كه همگي از تربيت شدگان مكتب ولايت و از عاشقان دلباخته خاندان عصمت و طهارت هستند. هنگام ظهور آن حضرت به گردش حلقه مي زند و به ياري آن حضرت مي پردازند از امام باقر «عليه السلام » نقل شده است كه فرمود؛ گويا اصحاب قائم…
سؤال:2-خصوصيات و ويژگيهاي خاص ياران امام و غربال شدن ياران ايشان چيست؟
جواب:

ج2- طبق روايات ياران خاص حضرت مهدي 313 نفر مي باشند، كه همگي از تربيت شدگان مكتب ولايت و از عاشقان دلباخته خاندان عصمت و طهارت هستند.
هنگام ظهور آن حضرت به گردش حلقه مي زند و به ياري آن حضرت مي پردازند از امام باقر «عليه السلام » نقل شده است كه فرمود؛ گويا اصحاب قائم را مي بينم كه تمام شرق و غرب عالم را تحت سيطره خود در آورده اند ،در تمام دنيا چيزي نيست جز اين كه از آنها اطاعت ميكند،حتي درندگان زمين و پرندگان شكاري نيز تلاش مي كنند كه رضايت آنان را جلب كنند چون يكي از آنها بر منطقه اي بگذرد آن قطعه زمين بر ديگر زمينها مباهات كند و گويد امروز يكي از ياران قائم بر روي من پاي نهاد .

-در حديث ديگري در همين رابطه از امام باقر«عليه السلام » روايت شده كه فرمود قائم 313 نفر را به تمام اقطار و اكناف عالم مي فرستد، قبل از رفتن دست مباركش را بر سينه و بين دو كتف آنها مي كشد پس درهيچ حكمي فرو نمي مانند ديگر هيچ نقطه اي در روي زمين باقي نمي ماند ،جز اينكه به يكتايي خدا و پيامبري رسول خدا در آن گواهي داده مي شود.
غربال كردن يعني: آن كساني كه خالص هستند و كارهايشان جز رضاي خدا نيست برحسب روايات وارده تعداد نيروهاي منحصر در 313 نفر نيست، بلكه آنان ياران مخصوص حضرت هستند تا نيروي حضرت به ده هزار نفر نرسد آغاز به جنگ نخواهدكرد و علي الدوام به تعداد نيروهاي آن حضرت افزوده خواهد شد و غلبه حضرت بر عالم هم ممكن است از طريق عادي و هم از طريق غير عادي باشد،چنانكه براي پيامبر اينچنين بود.
منابع :
1-سيماي آفتاب ، حبيب الله طاهري
2-پادشه خوبان ، علي اصغر لشكري
3-نشانه هاي ظهور ، محمد خادمي شيرازي
4-رسالت جهاني مهدي ، فريده گل محمدي آرمان
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
اصحاب و ياران
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد امام زمان6 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم