0%
جمعه ، 12 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

امام زمان4

امام زمان4
سؤال:2- سلاح حضرت و ياران در هنگام ظهور ، شمشير و اسلحه ي قديمي است يا سلاحهاي جديد و اگر سلاحهاي جديد است، چطور با احاديث تطبيق دارد ؟ جواب: ج2- در باره سلاح حضرت و يارانش در احاديث اشاره به شمشيرهاي آسماني شده است ،همچون كلام امام صادق « عليه السلام » كه فرمود : چون قائم « عليه السلام » قيام مي فرمايد شمشيرهاي قتال از آسمان فرو…
سؤال:2- سلاح حضرت و ياران در هنگام ظهور ، شمشير و اسلحه ي قديمي است يا سلاحهاي جديد و اگر سلاحهاي جديد است، چطور با احاديث تطبيق دارد ؟
جواب:

ج2- در باره سلاح حضرت و يارانش در احاديث اشاره به شمشيرهاي آسماني شده است ،همچون كلام امام صادق « عليه السلام » كه فرمود : چون قائم « عليه السلام » قيام مي فرمايد شمشيرهاي قتال از آسمان فرو مي آيند { غيبت نعماني ،ص 244}

بايد در نظر داشت : اولا: زبان بعضي احاديث زبان گفتار با مخاطبين خودش است .
ثانيا : در اين موضوعات بايد متخصيصن حديث جمع بندي كنند ،همچنين در گفتار معصومين « عليهم السلام »
شيوه قصار و ايجاز و كلام نمادين در احاديث معصومين «عليهم السلام وجود دارد و آن با اهل فن واصح و روشن مي شود . از طرفي امام مهدي « عليه السلام » امام عصر است، صرفا امام 1200 سال قبل نيست كه مطابق آن عصر رفتار كند . بنابر اين نبايد دنبال عين مصاديق كلمات موجود در احاديث باشيم .
آنچه كه براي ما مسلم است و قطعي است حضور امام عصر با وعده الهي كه زمين را روزي در اختيار صالحان قرار خواهيم داد و مستحضريد كه امام عصر «عليه السلام» به شيوه انبياء با ابلاغ پيام الهي به بشريت ظهور خواهدكرد.
اما بطور عادي عده اي مقاومت خواهند كرد و بطور مسلم براي انجام اين امر مهم امام با يارانش جلو آنها را خواهند گرفت. اما به چه طريقي؟ شايد با سلاحهاي قوي تر از آلان داشته باشد. چون علم در آن زمان در همه ابعاد پيشرفته تر خواهد شد .
منابع :
1-خصائص مهدي «عج » ،محمد راجي
2-تمدن درعصر ظهور ،عباس المدرسي
3-عصر زندگي ، محمد حكيمي
4-رسالت جهاني حضرت مهدي «عج » ،فريده گل محمدي
5-خورشيد مغرب ، محمد رضا حكيمي
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
اصحاب و ياران
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد امام زمان4 .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم