0%
جمعه ، 12 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

کار خیر به نیت امام زمان عج

کار خیر به نیت امام زمان عج
در این متن سخنران به این موضوع اشاره می کند که صدقه و کار خیر به نیت امام زمان عج انجام دهید که برکات بسیاری به همراه خواهد داشت
امام هشتم علیه السلام فرمود: الإِمامُ الأَنیسُ الرَّفیقُ ، وَالوالِدُ الشَّفیقُ ، وَالأَخُ الشَّقیقُ

 امام پدری غمخوار و دلسوز ماست یعنی وقتی انسان به حرم معصوم میره میتونه بگه سلام پدر و اونها را به عنوان پدر دلسوز و غمخوار صدا کنه راه‌های…
در این متن سخنران به این موضوع اشاره می کند که صدقه و کار خیر به نیت امام زمان عج انجام دهید که برکات بسیاری به همراه خواهد داشت
امام هشتم علیه السلام فرمود: الإِمامُ الأَنیسُ الرَّفیقُ ، وَالوالِدُ الشَّفیقُ ، وَالأَخُ الشَّقیقُ

 امام پدری غمخوار و دلسوز ماست یعنی وقتی انسان به حرم معصوم میره میتونه بگه سلام پدر و اونها را به عنوان پدر دلسوز و غمخوار صدا کنه راه‌های که ما می توانیم محبتمون رو تو دل امام زمان بیشتر کنیم و یاد حضرت کنیم می‌ خوایم بشماری.

1. یک تمام خیرات و برکاتمون رو هدیه بدین به ساحت مقدس ایشون صدقه می خوایم بدیم خیرات می خوایم بدیم برای پدر و مادرمون می خواهیم کار خیری بکنیم اینها همه را در مسیر حضرت حجت قرار بدیم. شب جمعه ‌ست می ‌خوایم نثار روح پدر و مادرمون یه پولی یه هدیه‌ ای یه خیراتی بدهیم.

این رو به نیت امام زمان کنیم و بعد بگوییم آقا جان شما یه نگاه به پدر و مادر از دنیا رفته ما بکنید. بچه ات مریضه تو بیمارستان افتاده می ‌خوای برای بچه ‌ات خونریزی بریزی قربونی کنی این رو به نیت حضرت حجت انجام بده بعد بگو آقاجان من بچه ‌ام مریضه تو بستر بیماری افتاده.

امام صادق فرمود: هر کس یک درهم خرج امام زمان کنه. این یک درهم از دو میلیون درهم در کار خیر فضیلتش بالاتره. یعنی چی یعنی بنده هزار تومان به هیئت کمک می کنم. به نیت امام زمان یه نفر دیگه ۲ میلیارد کمک میکنه به نیت پدر و مادرش امام صادق فرمود: این هزار تومان از اون ۲ میلیارد تومان ارزشش بالاتره.

امیر مومنان توغدیر خم فرمود: هر کس تو غدیر یه تومن خرج من کنه من ۲۰۰ هزار برابر برمی‌گردونم. اما اینجا امام صادق می ‌فرماید. هرکس یه تومن خرج امام زمان کنه از دو میلیون درهم در کار خیر فضیلتش بیشتره.

انجام مستحبات به نیت امام زمان علیه السلام

آدم زرنگ چیکار می کنه. می ‌خواد حرکت کنه و می‌خواد زندگی کنه همه حرکتش را همه مستحباتش  رو همه اعمالی که انجام می‌دهد و خرج می ‌کنه را به پای حضرت حجت بریزید بعد از آقا بخواد یه حرکتی کنه از آقا میخوای یه کمکی کنی بگو آقا این رو به نیت شما کمک می‌کنم  شما  نگاه کنید  دختر من رو پسر من رو. (به سر گر نظر لطف بوتراب کند)

 نگاه کنید آقا چقدر قیمت داره  دقت کردین تازه الان که شنیدید یه تومن ۲ میلیون تومن چندتاتون از فردا کارهاتون رو به محوریت امام زمان انجام می‌دید. هیچ‌ کدوممون آقا می ‌خواد بگه متوجه حضرت باشید یاد حضرت باشید به بهانه های مختلف محضر حضرت برسید. یه تومن دو میلیون برابر تو کار خیر، هستیی بیا وسط قصه امام قصه ‌ی جدی ماست.

جد علی ‌بن مهزیار میگه حضرت سه بار گوسفند عقیقه کرد برای حضرت مهدی بهش گفتم آقا مگه رسم نیست یه دونه عقیقه می کنند فرمود نه برای پسر من که غیبتش طولانیه اگر هزار تا گوسفند هم عقیقه کنیم می ‌ارزه. امام صادق علیه السلام فرمود: مهیا یک درهم خرج یوسف زهرا ارزشش از این کوه احد بیشتر است تو یاد او باش.

بیایم تمام مستحباتی که انجام می ‌دهیم در مسیر حضرت حجت قرار بدهیم. به یاد آقامون باشیم به هر بهونه  نماز مستحبی به نیت آقا، زیارت مستحبی به نیت آقامون کار خیر دست یکی رو می‌گیری گره یکی رو باز می کنی به نیت حضرت حجت باشه دومین کاری که میتونی بکنی و بیشتر تو دل حضرت حجت برویم. به فقرا و بیچاره‌ های شیعه برسیم.

تاریخ و ساعت انتشار :
08:40:15 ~~~ 1401/01/07
دسته بندی :
منابر مهدوی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد کار خیر به نیت امام زمان عج .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم