0%
چهارشنبه ، 05 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

لیله القدر شب نزول قرآن

لیله القدر شب نزول قرآن
شب قدر یعنی شب بزرگ و با عظمت، دلیل عظمت آن هم این است که شب قدر ظرفی برای نزول قرآن به عنوان معجزه آسمانی که در مقاله لیله القدر با سخنرانی کوتاهی به شرح این شب با عظمت پرداخته ایم.

بدون قدر نه حیاطی هست، نه احساس و شوری، نه حرکت  و حرارتی، نه ادراک و شعوری. رئیس مذهبمان امام صادق (علیه السلام) فرمود قلب ماه مبارک رمضان شب قدر…
شب قدر یعنی شب بزرگ و با عظمت، دلیل عظمت آن هم این است که شب قدر ظرفی برای نزول قرآن به عنوان معجزه آسمانی که در مقاله لیله القدر با سخنرانی کوتاهی به شرح این شب با عظمت پرداخته ایم.

بدون قدر نه حیاطی هست، نه احساس و شوری، نه حرکت  و حرارتی، نه ادراک و شعوری. رئیس مذهبمان امام صادق (علیه السلام) فرمود قلب ماه مبارک رمضان شب قدر است.

إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَهُ الْقَدْرِ لَیْلَهُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ تَنَزَّلُ الْمَلائِکَهُ وَ الرُّوحُ

فِیها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ کُلِّ أَمْرٍ سَلامٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ

إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَهِ الْقَدْرِ وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَهُ الْقَدْرِ لَیْلَهُ الْقَدْرِ : به پیامبر گرامی اینطور خطاب می کنند و تو چه می دانی که  حقیقت شب قدر چه شبی است که آشکار خواهد شد حقیقت آن، با استغاثه و توجه به وجود مقدس امام عصر (علیه السلام ).

سَلامٌ هِیَ حَتَّی مَطْلَعِ الْفَجْرِ : سلام بر شب قدر تا سپیده گاهانش. این شب سلام است تا طلوع فجر، مبدا فجر می دانید دیگه به ظهور امام زمان تفسیر شده است. در شب تاریک و  طولانی غیبت به سلامت نمی توان به مطلع فجر که همانا صبح صادق ظهور است رسید. مگر با دعا خوانی های برای ظهور.

اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَهٍ کَریمَهٍ ، تُعِزُّ بِهَا الاِْسْلامَ وَاَهْلَهُ ، وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ ، وَتَجْعَلُنا فیها مِنَ الدُّعاهِ اِلى طاعَتِکَ ، وَالْقادَهِ اِلى سَبیلِکَ ، وَتَرْزُقُنا بِها کَرامَهَ الدُّنْیا وَالاْخِرَهِ !

ماه رمضان ماه امام زمان است تَنَزَّلُ الْمَلائِکَهُ وَ الرُّوحُ فِیها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ کُلِّ أَمْرٍ : سرور ماه های سال است، ماه مهمانی خدا رمضان مبارک و کریم سرور شب های سال شب نزول قرآن شب فرود فرشته ها و روح، شب مبارک قدر. پیامبرمان (صلی الله علیه و آله) چنین فرموده: در آن شب الْمَلائِکَهُ به ضمیمه روح همه در آن شب تنزل می کنند از هر امری بر ولی امر …
تاریخ و ساعت انتشار :
08:09:55 ~~~ 1401/01/07
دسته بندی :
منابر مهدوی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد لیله القدر شب نزول قرآن .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم