0%
چهارشنبه ، 12 بهمن 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

علت غیبت چیست؟

علت غیبت چیست؟
خداوند مصلحت امّت اسلامی و جامعه جهانی را در این دیده است که مهدی موعود مدتی در پس پرده غیبت باشد؛ لذا ابن عباس می گوید: روزی پیامبر خداصلی الله علیه وآله می فرمود که علی بن ابی طالب علیه السلام امام امّت من و خلیفه من بر آنان است، و قائم منتظر از فرزندان اوست؛ همان که زمین را از عدل و داد پر می کند؛ چنان که از…
خداوند مصلحت امّت اسلامی و جامعه جهانی را در این دیده است که مهدی موعود مدتی در پس پرده غیبت باشد؛ لذا ابن عباس می گوید: روزی پیامبر خداصلی الله علیه وآله می فرمود که علی بن ابی طالب علیه السلام امام امّت من و خلیفه من بر آنان است، و قائم منتظر از فرزندان اوست؛ همان که زمین را از عدل و داد پر می کند؛ چنان که از ظلم و ستم پر شده باشد.

به خدا قسم آنان که بر قول او ثابت بمانند، در زمان غیبتش، هر آینه از کبریت احمر نیز نایاب ترند.

جابر بن عبداللَّه انصاری در محضر پیامبر خداصلی الله علیه وآله ایستاد و عرض کرد:

ای رسول خدا! آیا فرزندت قائم غیبت هم دارد؟

پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمود:

«إِی وَرَبِّی وَلُِیمَحِّصَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَیمْحَقَ الْکافِرِینَ، یا جَابِرُ! إِنَّ هَذَا لَأَمْرٌ مِنْ أَمْرِ اللَّهِ وَسِرٌّ مِنْ سِرِّ اللَّهِ مَطْوِی عَنْ عِبَادِهِ فَإِیاکَ وَالشَّکَّ فِی أَمْرِ اللَّهِ فَهُوَ کُفْرٌ»؛(1)

«آری به خدا قسم یاد می کنم؛ و تا خداوند، افراد باایمان را خالص


گرداند (و ورزیده شوند)؛ و کافران را به تدریج نابود سازد. ای جابر! این امری از امور خدا و سرّی از اسرار اوست که از بندگانش پوشانده است، پس بپرهیز از شک در امر الهی که آن کفر است».1- 65. بحارالانوار، ج 51، ص 73 / کمال الدین، ج 1، ص 287 / کشف الغمه، ج 2، ص 521.

تبیان-مهدویت-امام زمان -مهدوی -منجی - ظهور - آخرالزمان -رجعت

تاریخ و ساعت انتشار :
09:22:59 ~~~ 1400/02/22
دسته بندی :
نشانه هایی از مهدی (پاسخ امامان به سوالات شیعیان)
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد علت غیبت چیست؟ .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم