0%
سه شنبه ، 16 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

سؤال دیگر شاه عبدالعظیم حسنی چه بود؟

سؤال دیگر شاه عبدالعظیم حسنی چه بود؟
چنان که در کفایه الاثر نقل شده است، حضرت عبدالعظیم حسنی می گوید: به امام جوادعلیه السلام عرض کردم: من امید داشتم که شما همان قائم اهل بیت باشید، همان که زمین را از عدل و داد پر می کند چنان که از ظلم و ستم پر شده باشد.

امام جوادعلیه السلام فرمودند:

«یا أَبَا الْقَاسِمِ مَا مِنَّا إِلَّا قَائِمٌ بِأَمْرِ اللَّهِ وَهَادٍ إِلَی دِینِ اللَّهِ وَلَسْتُ الْقَائِمَ الَّذِی یطَهِّرُ اللَّهُ بِهِ…
چنان که در کفایه الاثر نقل شده است، حضرت عبدالعظیم حسنی می گوید: به امام جوادعلیه السلام عرض کردم: من امید داشتم که شما همان قائم اهل بیت باشید، همان که زمین را از عدل و داد پر می کند چنان که از ظلم و ستم پر شده باشد.

امام جوادعلیه السلام فرمودند:

«یا أَبَا الْقَاسِمِ مَا مِنَّا إِلَّا قَائِمٌ بِأَمْرِ اللَّهِ وَهَادٍ إِلَی دِینِ اللَّهِ وَلَسْتُ الْقَائِمَ الَّذِی یطَهِّرُ اللَّهُ بِهِ الْأَرْضَ مِنْ أَهْلِ الْکُفْرِ وَالْجُحُودِ وَیمْلَؤُهَا عَدْلاً وَقِسْطاً، هُوَ الَّذِی یخْفَی عَلَی النَّاسِ وِلَادَتُهُ وَیغِیبُ عَنْهُمْ شَخْصُهُ وَیحْرُمُ عَلَیهِمْ تَسْمِیتُهُ وَهُوَ سَمِی رَسُولِ اللَّهِ وَکَنِیهُ وَهُوَ الَّذِی یطْوَی لَهُ الْأَرْضُ وَیذِلُّ لَهُ کُلُّ صَعْبٍ، یجْتَمِعُ إِلَیهِ مِنْ أَصْحَابِهِ عَدَدُ أَهْلِ بَدْرٍ ثَلَاثُمِائَهٍ وَثَلَاثَهَ عَشَرَ رَجُلاً مِنْ أَقَاصِی الْأَرْضِ وَذَلِکَ قَوْلُ اللَّهِ عَزَّ وَجَلَّ: أَینَ ما تَکُونُوا یأْتِ بِکُمُ اللَّهُ جَمِیعاً إِنَّ اللَّهَ عَلی کُلِّ شَی ءٍ قَدِیرٌ، فَإِذَا اجْتَمَعَتْ لَهُ هَذِهِ الْعِدَّهُ مِنْ


 أَهْلِ الْأَرْضِ أَظْهَرَ أَمْرَهُ، فَإِذَا أُکْمِلَ لَهُ الْعَقْدُ وَهُوَ عَشَرَهُ آلَافِ رَجُلٍ خَرَجَ بِإِذْنِ اللَّهِ فَلَا یزَالُ یقْتُلُ أَعْدَاءَ اللَّهِ حَتَّی یرْضَی اللَّهُ تَبَارَکَ وَتَعَالَی.

قَالَ عَبْدُ الْعَظِیمِ: قُلْتُ لَهُ: یا سَیدِی وَکَیفَ یعْلَمُ أَنَّ اللَّهَ قَدْ رَضِی؟

قَالَ: یلْقِی فِی قَلْبِهِ الرَّحْمَهَ»؛(1)

«ای ابوالقاسم! هیچکدام از ما امامان نیست مگر این که قائم به امر خداست و هادی مردم به سوی دین خدا می باشد، امّا آن قائمی که خداوند به وسیله او زمین را از کفر و الحاد پاک می کند و آن را از عدل و داد پر می نماید، من نیستم. او کسی است که ولادتش از مردم مخفی است، شخص او ناپیدا و نام بردنش نیز حرام است. او همنام و هم کنیه رسول خداست، او کسی است که خداوند طی الارض را به وی عنایت می کند، و هر مشکلی برایش آسان می گردد.

اصحاب او که تعدادشان 313 نفر و به عدد مجاهدان بدر است از دورترین نقاط زمین دور او جمع می شوند، و چنین است سخن خداوند متعال: هر جا باشید، خداوند همه شما را (برای پاداش و کیفر در برابر اعمال نیک و بد، در روز رستاخیز) حاضر می کند؛ زیرا او بر هر کاری تواناست.

هرگاه این عدّه از یاران او از سراسر جهان برای وی فراهم شد و پیمان ده هزار مرد برای او کامل گردید، به اذن خداوند ظهور می نماید و آن قدر

از دشمنان خدا را می کشد تا خداوند راضی شود.

حضرت عبدالعظیم می گوید گفتم: ای آقای من! چگونه می فهمد که خدا راضی شده است؟

فرمود: رحمت را به قلبش القا می کند».1- 50. بحارالانوار، ج 51، ص 157 / کفایه الاثر، ص 281.
تاریخ و ساعت انتشار :
12:49:26 ~~~ 1400/02/16
دسته بندی :
نشانه هایی از مهدی (پاسخ امامان به سوالات شیعیان)
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد سؤال دیگر شاه عبدالعظیم حسنی چه بود؟ .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم