0%
سه شنبه ، 16 خرداد 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

نخستین دشمن امام زمان صهیونیست است

نخستین دشمن امام زمان صهیونیست است
پژوهشگر عرصه مهدویت با تأکید بر دشمن شناسی گفت: امروز مهم‌ترین درس قرآنی ما باید دشمن شناسی باشد. به گزارش روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام فؤادیان، پژوهشگر عرصه مهدویت سه شنبه شب در برنامه سلام زائر این مکان مقدس به پرسش‌هایی در خوزه موضوعات مهدوی پاسخ داد. وی درباره وظیفه مسلمان در زمان غیبت نسبت به فلسطین و بیت‌المقدس گفت: بیت المقدس تنها مکانی است که هر سه دین…
پژوهشگر عرصه مهدویت با تأکید بر دشمن شناسی گفت: امروز مهم‌ترین درس قرآنی ما باید دشمن شناسی باشد.

به گزارش روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام فؤادیان، پژوهشگر عرصه مهدویت سه شنبه شب در برنامه سلام زائر این مکان مقدس به پرسش‌هایی در خوزه موضوعات مهدوی پاسخ داد.

وی درباره وظیفه مسلمان در زمان غیبت نسبت به فلسطین و بیت‌المقدس گفت: بیت المقدس تنها مکانی است که هر سه دین اسلام، یهود و مسیحیت خواهان آن هستند، یهودیان معتقدند که این مکان ارض موعود است و مسیحیان نیز می‌گویند این‌جا محل به صلیب کشیدن حضرت عیسی(علیه السلام) است.

استاد حوزه علمیه با بیان این‌که پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) از بیت‌المقدس به معراج رفته‌اند، خاطرنشان کرد: این مکان مقدس برای جهان امروز یک نقطه استراتژیک به شمار می‌آید؛ در روایت آمده «منطقه حکومت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه و الشریف) در عصر ظهور خاورمیانه خواهد بود»، از این‌رو ابر قدرت‌ها نسبت به این منطقه بسیار حساس هستند.

وی افزود: تمام پیامبران الهی که نامشان در قرآن آمده در منطقه خاورمیانه مبعوث شده‌اند؛ مقر حکومت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه و الشریف) نیز مسجد کوفه است و این مسأله در آینده جهان اسلام بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام فؤادیان با اشاره به روایات شیعیان و اهل تسنن درباره برگزاری نماز از سوی ولی عصر(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) در بیت‌المقدس بیان داشت: در روایت آمده «امام مهدی(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) نماز با شکوهی را در مسجد بیت‌المقدس برگزار می‌کنند که تاکنون در تاریخ نمونه نداشته است،‌ حضرت عیسی(علیه السلام) نیز از آسمان چهارم به زمین آمده و پشت سر ایشان نماز می‌خوانند».

وی تصریح کرد: نباید نسبت به این مکان مقدس بی توجه باشیم، صاحب الزمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) در عصر ظهور با قدرت و غلبه می‌آیند و یقینا بیت‌المقدس را از صهیونیست‌ها پاک می‌کنند؛ قرآن کریم نیز به مسلمانان هشدار می‌دهد «شدیدترین دشمنان مسلمانان یهودیان هستند»؛ امروز باید این آیه قلب تپنده جهان اسلام باشد.

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر دشمن شناسی خاطرنشان کرد: امروز مهم‌ترین درس قرآنی ما باید دشمن شناسی باشد؛ هر فردی که به امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) عشق و ارادات دارد باید بداند که نخستین دشمن ایشان جریان صهیونیست است.

وی یادآور شد: امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) پس از ظهور نخستین منطقه‌ای که می‌روند بیت‌المقدس است، چرا که این مکان بسیار حیاتی و مهم است؛ امام راحل فرمودند «مسأله بیت‌المقدس و قدس شریف نخستین مسأله جهان اسلام است».

پژوهشگر عرصه مهدویت با انتقاد از حمایت بی دریغ کشورهای مرتجع عربی از صهیونیست‌ها اظهار داشت: عربستان و مصر از کمک به مردم غزه دریغ کرده و کاملا از صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند، در حالی که مصر بیش از 60 میلیون مسلمان دارد.

وی یادآور شد: مسلمانان باید نسبت به یکدیگر احساس مسئولیت کنند، نمی‌توانیم نسبت به دیگران بی تفاوت باشیم؛ باید بدانیم که امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) غمخوار همه موجودات بوده و وقتی ظلمی را می‌بینند ناراحت می‌شوند.

حجت‌الاسلام فؤادیان با اشاره به جنایات هولناک صهیونیست‌ها علیه مسلمانان گفت: امروز مسلمانان در سراسر دنیا مورد اذیت و آزار قرار گرفته و کشتار فجیعی در غزه صورت می‌گیرد، قلب امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) نیز به سبب کشتار هر انسان مظلومی به ویژه مسلمانان عزادار می‌شوند.

استاد حوزه علمیه در ادامه سخنانش با اشاره به روایتی که می فرماید «امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) زمانی ظهور می‌کنند که زمین پر از ظلم شود» بیان داشت: برخی می‌گویند حالا که چنین روایتی است ما نباید امر به معروف و نهی از منکر کنیم تا صاحب الزمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) ظهور کنند.

وی تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم وقتی روایتی با قرآن تعارض می‌کند باید قرآن را گرفته و روایت را رها کرد، دستور به امر به معروف و نهی از منکر قرآنی است، در حالی که پر شدن زمین از ظلم روایت است، پس نمی‌توان به بهانه این روایت دستور قرآنی را رها کرد.

پژوهشگر عرصه مهدویت خاطرنشان کرد: در ضمن روایت گفته است که در هنگام ظهور دنیا پر از ظلم می‌شود نه این‌که ظالم در جهان زیاد شود، همان‌گونه که مشاهده می‌کنیم اکنون غزه از سوی یک نفر پر از ظلم شده است.

وی افزود: امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه و الشریف) مصلح هستند و ما نیز باید صالح باشیم، نمی‌شود گفت که باید برای ظهور صاحب الزمان(عجل‌الله تعالی فرجه والشریف) عالم را پر ظلم کنیم، وظیفه ما عمل به دستورات الهی است.

حجت‌الاسلام فؤادیان در پاسخ به پرسشی درباره دجال نیز گفت: روایات وارده درباره دجال زیاد است ولی اکثر آن‌ها را اهل سنت نقل کرده‌اند که واقعیت ندارد، همچنین دجال شخصیت فرا اسلامی بوده و در ادبیات یهود و مسیحیت نیز نام آن را می‌برند.

وی در پایان تأکید کرد: علما معتقدند که دجال یک حرکت بوده و به وسیله اقتصاد مردم را به فساد دعوت می‌کند با این وجود می‌توان گفت دجال نماد و سمبل است؛ مردم در آخرالزمان آزمایش‌ و فتنه‌های کور کننده و کمر شکن می‌بینند ولی معصومان(علیهم السلام) از سر دلسوزی ما را به این فتنه‌، فساد و جریان‌ها آگاه کرده‌اند.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:49 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
انتظار و صهيونيسم
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد نخستین دشمن امام زمان صهیونیست است .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم