0%
دوشنبه ، 03 مهر 1402

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

توسل حاج ملا على تهرانى در سرداب غيبت

توسل حاج ملا على تهرانى در سرداب غيبت
محدث نورى ( ره ) فرمود : عـالـم عـامـل ، حاج ملا على تهرانى ، مجاور نجف اشرف بود و اكثر سالها به زيارت ايمه سامرا ( ع ) مـشرف شده ، انس عجيبى به سرداب مطهر داشت . ايشان از آن مكان استمداد فيوضات مى كرد و اميد داشت در آن جا به مقامات عاليه دست پيدا كند . ازجمله مطالبش اين كه مى فرمود : ( ( هيچ…
محدث نورى ( ره ) فرمود : عـالـم عـامـل ، حاج ملا على تهرانى ، مجاور نجف اشرف بود و اكثر سالها به زيارت ايمه سامرا ( ع ) مـشرف شده ، انس عجيبى به سرداب مطهر داشت .
ايشان از آن مكان استمداد فيوضات مى كرد و اميد داشت در آن جا به مقامات عاليه دست پيدا كند .
ازجمله مطالبش اين كه مى فرمود : ( ( هيچ وقتى نشد كه زيارتى كنم و كرامتى نبينم .
) ) در ايـام مـجـاورت مـن ، ده مـرتبه به سامرا مشرف شد و در منزل ما، مستقر شد، ولى آنچه را كه مـى ديـد، پـنـهـان مـى كرد و اصرار داشت كه مخفى نمايد و بلكه ساير عبادات خودرا هم مخفى مى كرد .
روزى به ايشان التماس كردم كه از آنچه ديده ، چيزى بگويد .
فـرمـود : مـكـرر اتفاق افتاده كه در شبهاى تاريك ، زمانى كه همه مردم در خواب وصداى حس و حركتى از كسى نبوده ، به سرداب مطهر مشرف مى شدم .
كنار سرداب ،پيش از ورود و پايين رفتن از پـلـه ها، نورى را مى ديدم كه از سرداب غيبت بر ديوار ودهليز اول مى تابد و حركت مى كند و از مـحـلـى بـه محل ديگر مى رود، مثل اين كه دردست كسى شمعى باشد و از مكانى به مكان ديگر حـركـت مـى كـنـد و پرتو آن نور دراين جا متحرك مى شود .
پايين مى روم و داخل سرداب مطهر مى شوم نه كسى را درآن جا مى بينم و نه چراغى مشاهده مى كنم .
مرحوم حاج ملا على تهرانى در همين اواخر، كه آن جا مشرف بود، آثار استسقاء درايشان پيدا شد و خـيـلى از آن صدمه مى ديد، لذا به سرداب مطهر مشرف شد .
بعدافرمود : امشب شفاى عوامانه اى گـرفـتـم ، يعنى به سرداب مطهر رفته و در آن گوشه نشستم بعد هم پاهاى خود را به قصد شفا داخـل چـاهى كه عوام آن را چاه غيبت مى گويند، كردم و خود را آويزان نمودم .
طولى نكشيد كه مرض تماما رفع شد .
آن مـرحوم تصميم داشت در سامرا بماند، ولى پس از مراجعت به نجف اشرف ،نزديكان مانع شدند .
در آن جا دوباره مرض عود كرد و در آخر ماه صفر سال 1290 ازدنيا رفت ( ( 214 ) ) .
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:49 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
توسلات
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد توسل حاج ملا على تهرانى در سرداب غيبت .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم