0%
سه شنبه ، 30 شهریور 1400

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

مسيح دروغين

مسيح دروغين
اعتقاد به ظهور منجى بزرگ جهانى واشتياق به ظهور رهبرى آسمانى ، در ميان يهود و نصارى ، آن چنان اصيل و ريشه دار است كه در طول تاريخ اين در هفت ، مدعيان شگفتى را پديد آورده و افراد بسيارى پيدا شده ا ند كه خود را به دروغ مسيح موعود معرفى كرده اند . به طورى كه صاحب كتاب قاموس كتاب مقدس درباره شماره مدعيان دروغين مسيح موعود…
اعتقاد به ظهور منجى بزرگ جهانى واشتياق به ظهور رهبرى آسمانى ، در ميان يهود و نصارى ، آن چنان اصيل و ريشه دار است كه در طول تاريخ اين در هفت ، مدعيان شگفتى را پديد آورده و افراد بسيارى پيدا شده ا ند كه خود را به دروغ مسيح موعود معرفى كرده اند . به طورى كه صاحب كتاب قاموس كتاب مقدس درباره شماره مدعيان دروغين مسيح موعود مى نويسد : بيست و چهار نفر مسيح هاى دروغگو در ميان بنى اسراييل ظاهرگشتند كه مشهورترين و معررف ترين آن ها بركوكبه است كه در اوايل قرن ثانى مى زيست و آن دجال معروف ادعا مى كرد كه راس و پادشاه قوم يهود است . . . آخرين مسيح هاى دروغگو " مردخاى " است .
او شخصى آلمانى بود كه در سال 1682 ميلادى ظهوركرده ، اسباب شدت گرفتن فتنه و فساد گشت و چون آتش فتنه بالاگرفت ، فرارى گرديده و معدوم الاثر شد . اما متاسفانه اطلاع " مسترهاكس " مولف آن كتاب درباره شماره مدعيان مسيحايى و همچنين درباره آخرين كسى كه به عنوان مسيح موعود قيام كرده است ، نارسا است .
شماره اين مدعيان ، به مراتب بيشتر از آن است و قيام " مردخاى " آلمانى در قرن هفدهم ، واپسين قيامى نيست كه تاريخ مسيحيت آن را به ياد مى آورد . تنها طى دو قرن هيجدهم و نوزدهم در انگلستان ، بيش از شش تن ، به نام مسيح موعود ( ع ) ظهوركرده اند و اغتشاش هايى را هم دامن زده اند ، و پاره اى از آن ها به كيفر رسيده ا ند . ( 1 )
البته به موازات دين مسيح ، در دين يهود نيز ، مسيح هاى دروغين متعددى ظهوركرده اند . از جمله يكى از مسيح هاى يهودى " داود آل روى " از يهوديان ايران است . او در اواسط قرن دوازدهم در ميان يهوديان ايران ، مدعى شد كه مسيح موعود است . ( 2 )
1 . ديباچه اى بررهبرى ص 95 .
2 . همان ص101 .
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
آسیب شناسی
با مهدی

«اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

اظهار نظر در مورد مسيح دروغين .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*