شنبه ، 02 مرداد 1400

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

آرماگدون

آرماگدون
كلمه Armageddon هرمجدون واژه اى است اصلا يونانى كه بنا به تعريف واژه نامه هاى آمريكايى همچون فرهنگ وبستر به معنى نبرد نهايى حق وباطل در آخرالزمان است . همچنين اين واژه نام شهرى است در منطقه عمومى شام كه بنا به آن چه در باب شانزدهم مكاشفات يوحنا ، در عهد جديد آمده است ، جنگى عظيم در ان جا رخ مى دهد ومرحله حاضر از زندگى بشر در…
كلمه Armageddon هرمجدون واژه اى است اصلا يونانى كه بنا به تعريف واژه نامه هاى آمريكايى همچون فرهنگ وبستر به معنى نبرد نهايى حق وباطل در آخرالزمان است .
همچنين اين واژه نام شهرى است در منطقه عمومى شام كه بنا به آن چه در باب شانزدهم مكاشفات يوحنا ، در عهد جديد آمده است ، جنگى عظيم در ان جا رخ مى دهد ومرحله حاضر از زندگى بشر در آن زمان پايان مى يابد . به عبارتى نبرد مذكور ، مقدمه تحولى بزرگ است كه سرنوشت نهايى آدمى بر روى كره زمين به آن بستگى دارد .
حادثه شريف ظهور ، حادثه اى بزرگ است و قدرت هاى بزرگ جهان ، سياست خارجى خود را بر مبناى حوادثى كه پيش از آن رخ مى دهد جهت داده ونقشه هاى نظامى خود را به شكلى سامان داد كه آمادگى هاى لازم براى اين حادثه در آن ملحوظ باشند . اين در حالى است كه موسسات دينى ورسانه هاى اين دولت ها نيز ، مردم خود را براى پيشباز اين حادثه آماده مى سا زند .
اين موسسات دينى به همراه رسانه هاى ديدارى و شنيدارى اين دولت ها ، از سال هاى دهه هشتاد ميلادى مردم خود را به ايمان جمعى به وقوع حادثه اى بزرگ در سرزمين شام كه به نبردى هسته اى خواهد انجاميد توجه داده اند .
اين موسسات پيوسته مردم خود را به ايمان به اين نكته فرا مى خوانند كه به زودى لشكرى از دشمنان مسيح كه بدنه اصلى آن از ميليون ها نظامى تشكيل يافته ، از عراق حركت مي كند وپس ازگذشتن از رود فرات كه در آن زمان به خشكى گراييده است به سوى قدس رهسپار مى شود .
اما نيروهاى مومن به مسيح ، راه اين لشكر را سد كرده و همگى در آرماگدون با يكديگر برخورد خواهند كرد و در اين مكان است كه درگيرى اتفاق خواهد افتاد . صخره ها ذوب مى شوند . . . ديوارها بر زمين فرو مى فرومي قلتند . . . پوست تن انسان ها در حالى كه ايستاده اند ذوب شده و مليونها نفر از بين مي روند . وهسته اى است . سپس مسيح براى بار دوم از جايگاه بلند خود بر زمين فرود مى آيد وپس از چندي زمام رهبرى جهان را در دست گرفته وصلح جهانى را برقرار مي كند . او دولت صلح را بر زمين نو وزير آسمانى تازه بنا مي كند واين مهم را از مركز فرماندهى خود در قدس عملى مي سازد .
. يك بررسى انجام گرفته از سوى موسسه تلسن كه در اكتبر سال 985 م . به نشر رسيده است نشان مى دهد كه در حال حاضر 61 ميليون آمريكايى در انتظار واقعه آرماگدون گوش خوابانده اند و اين در حالى است كه ذكر موسسات دينى و ايستگاه هاى راديو تلويزيونى كه به اين مهم پرداخته اند در اين مجال ميسر نيست .
موسسات دينى آمريكايى اين نكته را روشن ساخته اند كه سپاهى كه از عراق به سوى قدس رهسپار خواهد شد ، بنا به پيشگويى حرقيال فصل 38 و 39 از نظاميانى از عراق ، ايران ، ليبى ، سودان و قفقاز در جنوب روسيه تشكيل مى شوند .
مدارس انجيلى در آمريكا بر پايه اين تحليل كه واقعه آرماگدون تنها حادثه اى است كه بازگشت دوباره مسيح را به زمين ممكن مى سازد . . . و اين واقعه اى بسيار نزديك است ، به تبليغ اين ديدگاه پرداخته اند .
آرماگدونى كه اين عده از آن سخن مي گويند ، همان حادثه عظيمى است كه پيش از ظهور مهدى ( ع ) رخ خواهد داد ، همان حادثه بزرگى كه ايمه ما ( ع ) ، نام قرقيسيا را بر آن اطلاق كرده اند .
ايمه ما ، از اين نكته خبر داده اند كه ميليون ها نظامى از آمريكا ، اروپا ، روسيه ، تركيه ، مصر ودول مغرب عربى به اضافه سربازانى از سرزمين شام شامل كشورهاى سوريه اردن ، لبنان ، فلسطين واسراييل همگى درناحيه اى در اين محدوده تحت عنوان قرقيسيا با يكديگر برخورد كرده وپس از حصول درگيرى ، اين سفيانى است كه همگى را چونان كشتزارى درو شده درهم مي كوبد و از صحنه نبرد پيروز بيرون مى آيد .
در صحيحه ميسر از امام باقر ( ع ) نقل است كه فرمود : اى ميسرا از اين جا تا قرقيسيا چقدر راه است عرض كردم : همين نزديكى ها در ساحل فرات قرار دارد . سپس فرمودند : اما در اين ناحيه واقعه اى اتفاق خواهد افتاد كه از زمانى كه خداوند متعال آسمان ها وزمين را آفريده بى سابقه بوده ، چنانكه تا وقتى آسمان ها وزمين برپا هستند هم ، واقعه اى همچون آن اتفاق نخواهد افتاد . . . سفره اى است كه درندگان زمين وپرندگان آسمان از آن سير مى شوند . ( 1 ) امثال اين روايات از امام صادق ( ع ) و ساير ايمه نقل شده است .
به هر حال موسسات دينى انجيلى آمريكا واروپا آن چه را روانشناسان گفته اند در قضيه بازگشت دوباره مسيح به زمين پس از حادثه آرماگدون ، به كار بسته و به اين گفته قايل اند كه بي گمان امكان تحقق هر نوع پيشگويى در وهله نخست به ايمان مردم به آن وبه پافشارى شان بر ضرورت به كرسى نشستن آن وهمچنين به شمار نفرات آن ها وشمار نفرات كسانى بستگى دارد كه رهبرى كاروان تبليغاتى به راه افتاده براى تحقق بخشيدن به آن پيشگويى را بر عهده دارند .
1 . كافى ج 6 ص 295 غيبه نعمانى ص 267 .
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
استكبار جهاني و مهدويت
با مهدی

«اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج»

اظهار نظر در مورد آرماگدون .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*