0%
یکشنبه ، 09 بهمن 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

نماز امام زمان

نماز امام زمان
از برخي روايات استفاده مي شود هر يک از معصومين عليهم السلام به نمازي خاصّ تأکيد نموده و بدان سفارش مي کردند. يکي از اين نمازها، نماز حضرت مهدي عليه السلام است. در روايتي منسوب به حضرت مهدي عليه السلام است، که ايشان فرموده: «هر کس که از خداوند خواسته اي دارد، پس شب جمعه غسل کند، بعد از نيمه شب به نمازگاه خود رفته، دو رکعت نماز بدين ترتيب…
از برخي روايات استفاده مي شود هر يک از معصومين عليهم السلام به نمازي خاصّ تأکيد نموده و بدان سفارش مي کردند. يکي از اين نمازها، نماز حضرت مهدي عليه السلام است.

در روايتي منسوب به حضرت مهدي عليه السلام است، که ايشان فرموده: «هر کس که از خداوند خواسته اي دارد، پس شب جمعه غسل کند، بعد از نيمه شب به نمازگاه خود رفته، دو رکعت نماز بدين ترتيب بخواند. در رکعت اوّل وقتي به «اِيّاکَ نَعْبُدُ» رسيد يکصد مرتبه بگويد: «اِيّاکَ نَعْبُدُ وَاِيّاکَ نَسْتَعِينُ» و سوره توحيد را يک مرتبه خوانده سپس ذکر رکوع و دو سجده را هفت بار تکرار کند و رکعت دوم را نيز به همين ترتيب بخواند؛ خداوند حاجتش را برآورده خواهد کرد. [1] .

البته در برخي نقل ها آمده است: پس از اين نماز مستحب است تسبيحات حضرت زهراعليها السلام را بخواند و آن گاه به سجده رفته، يکصد مرتبه صلوات بفرستد. [2] .

همچنين گفته شده است: در پايان دعاي «اَللّهُمَ عَظُمَ البَلاءُ وَبَرِحَ الخَفاءُ تا آخر آن خوانده شود. [3] .
پاورقي
[1] مستدرک الوسائل، ج 6، ص 75.

[2] بحارالانوار، ج 53، ص 230.

[3] وسائل الشيعة، ج 8، ص 184.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
نمازمهدي
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد نماز امام زمان .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم