0%
شنبه ، 19 آذر 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

مسجد الحرام

مسجد الحرام
«مسجد الحرام»، مسجدي محيط به کعبه است. در زمان پيامبر صلّي الله عليه و آله حصار و بارو نداشت. در زمان عمر وسعت يافت و باروي آن را ساختند. پس از زمان عمر چندين بار بناي آن تجديد شد، به خصوص در عهد «سلطان سليم دوّم» وسعت بيشتري يافت. اين مسجد داراي ابواب متعدّد و هفت مناره است و در سالهاي اخير بر وسعت آن بسيار افزوده اند. («فرهنگ فارسي…
«مسجد الحرام»، مسجدي محيط به کعبه است. در زمان پيامبر صلّي الله عليه و آله حصار و بارو نداشت. در زمان عمر وسعت يافت و باروي آن را ساختند. پس از زمان عمر چندين بار بناي آن تجديد شد، به خصوص در عهد «سلطان سليم دوّم» وسعت بيشتري يافت. اين مسجد داراي ابواب متعدّد و هفت مناره است و در سالهاي اخير بر وسعت آن بسيار افزوده اند. («فرهنگ فارسي معين»، ج 6، ص 1969)

در احاديث مربوط به امام زمان (عج) آمده است که آن حضرت «مسجد الحرام» را خراب کرده و به اصل خود بر مي گرداند. در اين مورد امام صادق عليه السّلام فرمود:

«وقتي که قائم (عج) قيام کند، مسجد الحرام را ويران نمايد تا به جاي اصلي خود برگردد، دستهاي کليد داران (خائن...) را قطع کرده و در کعبه آويزان مي نمايد و بر آنها مي نويسد: «اينها دزدان کعبه هستند.» («اثباة الهداة»، ج 7، ص 118)
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
مهدی و واژگان
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد مسجد الحرام .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم