0%
شنبه ، 19 آذر 1401

پرتال تخصصی تبیان مهدویت

تبیان مهدویت ، بزرگترین پایگاه اینترنتی مهدویت

ظهور نور

ظهور نور
کتاب «ظهور نور» ترجمه «الشُّمُوسُ المُضيئة» اثر علي سعادت پرور است که به قلم سيد محمدجواد وزيري فرد، بازگردان به فارسي شده است. در اين اثر مؤلف به شيوه گزارشي، تاريخ زندگاني حضرت مهدي عليه السلام و مسأله رجعت را مورد بررسي قرار داده است. وي در ابتدا با ارائه سيمايي کلي از حضرت مهدي عليه السلام، به ذکر خصوصيات، خصايل و شمايل، حالات و علم آن حضرت در کودکي،…
کتاب «ظهور نور» ترجمه «الشُّمُوسُ المُضيئة» اثر علي سعادت پرور است که به قلم سيد محمدجواد وزيري فرد،

بازگردان به فارسي شده است.

در اين اثر مؤلف به شيوه گزارشي، تاريخ زندگاني حضرت مهدي عليه السلام و مسأله رجعت را مورد بررسي قرار داده است. وي در ابتدا با ارائه سيمايي کلي از حضرت مهدي عليه السلام، به ذکر خصوصيات، خصايل و شمايل، حالات و علم آن حضرت در کودکي، روايات مربوط به امامت آن حضرت و علت مخفي بودن ولادت ايشان، منکران مهدي عليه السلام و علت انکار آنها، فضيلت انتظار فرج در زمان غيبت و برخي مسائل ديگر از هنگام ولادت تا غيبت صغري مي پردازد.

سپس به بررسي روايات مربوط به غيبت صغري و کبري تا زمان ظهور آن حضرت و مسائلي همچون نيابت خاصه، فلسفه و علل غيبت و طولاني شدن آن، اوضاع و وظايف شيعه در عصر غيبت و نحوه ديدار با ايشان در غيبت کبري همت مي گمارد.

آن گاه نشانه ها، وقايع و اوضاع زمين و آسمان در هنگام ظهور، حوادث ايام حکومت و چگونگي عمر و رحلت آن حضرت را با استفاده از روايات بررسي کرده، به برخي پرسش ها در اين زمينه پاسخ مي دهد. در پايان، با اشاره به تخلف ناپذير بودن رجعت، علت، چگونگي، دفعات و رخدادهاي زمان آن را مورد بررسي قرار مي دهد.
تاریخ و ساعت انتشار :
22:19:48 ~~~ 1399/11/08
دسته بندی :
کتاب های مهدوی
با مهدی

بنر های حاشیه پست

اظهار نظر در مورد ظهور نور .::. پرتال تخصصی تبیان مهدویت

*
*
دانلود مستقیم